CHP'ye ve PKK'ya sert sözlerle yüklendi

CHP'ye ve PKK'ya sert sözlerle yüklendi

Başbakan Erdoğan, Erzurum il kongresinde CHP'ye ve PKK'ya sert sözlerle yüklendi..

Erdoğan, Suriye'de düşürülen uçakla ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na pazar günü brifing verildiğini hatırlatarak, ''Soracağınız ne varsa sorun. Tavsiyeleriniz varsa buyurun tavsiyelerinizi de söyleyin dedik. İnanır mısınız, 'pilotlarımız ne oldu ondan bir haber var mı', bunun dışında hemen hemen ciddi bir soru yok. Toplantıdan çıktı, birbiriyle çelişen ifadelerle Suriye'deki dikta rejiminden ziyade kendi hükümetinin maalesef eleştirisini yaptı. Böyle bir şey olur mu? Sen Suriye'nin Baas Partisi misin? Türkiye'nin Cumhuriyet Halk Partisi misin? Nesin'' dedi.

SİLAHINI HALKINA DOĞRULTANA HADDİNİ BİLDİRİRİZ

Partisinin Erzurum il kongresinde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Sınırlarımız sözkonusu olduğunda, hak, adalet sözkonusu olduğunda tıpkı İstiklal Marşımızın emrettiği gibi kükremiş sel olur, bendimizi çiğner aşarız. Biz büyük bir devletiz. onurlu bir milletiz. Biz tarihimizle olduğumuz kadar bugünümüzle, geleceğimizle büyük bir devletiz. Kendi halkına vahşice zulmeden, halkına ait silahları acımasızca halkına çeviren, çevre ülkelere hukuksuz saldırganlık yapan her kim olursa olsun hiç tereddüt etmeden haddini bildiririz'' dedi.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarının satır başları

Önce bir TV programına çıktı yine hükümeti yine dış politikamızı eleştirdi. Kılıçdaroğlu CHP'nin başına gelmiş en büyük talihsizliktir..

Ana muhalefet partisinin genel başkanı en azından böylesine milli bi4r meselede kendi milletinin yanında durmalıdır. Ancak diyerek dışpolitikayı eleştirmek milli bir duruş değildir. Sorumlu bir Genel Başkan şamaroğlanı benzetmesini yapmaz yapamaz. Biz CHP Genel Başkanı'ndan dışpolitika dersi alacak değiliz. Şamaroğlanı arıyorsan aynaya bak. Harita'da Şam'ın yerini gösteremeyen biri bize dış politika dersi vermez. Demiyor muydu ya biz olsak mavi marmaraya izin vermezdik diye. 9 şehidimizin olduğu yerde sesi çıkmadığı gibi İsrail'in yanında yer alan bu değil miydi?

Esed rejiminin hoşuna gidecek açıklamalar yapıyor. Baas rejimiyle CHP'yi yan yana koyuyor. Büyük devletlerin çekemeyenleri olur. Sizin güçlü olma iddianız yoksa, herşeye göz yumar olduğunuz yerde sayarsınız. Hiç bir zaman büyüme iddiasında olmadılar. Aktif dış politikadan yana olmadılar. Bölgedeki haksızlığa göz yumdular. Bugün artık böyle bir Türkiye yok. Bizim büyük hedeflerimiz var. Cumhuriyetimizin 100. yılında dünyanın en büyük 10 ülkesinden biri olma gayreti içerisindeyiz. Namertçe saldırılara rağmen bu saldırıları yapacağız. 

Terör örgütü hain olduğunu büyük bir hıyanet içerisinde olduğunu en son bu saldırılarla artık şüpheye mahal bırakmayacak şekilde ispat etmiştir. Kürt kardeşlerimize karşı da hıyanet içerisinde olduğunu net bir şekilde ortaya koymuştur. Kürtlerin hakkını savunuyoruz dediler kürt kardeşlerimize en büyük acıları yaşattılar.

Bunlar zerdüşttür. Selahattin Eyyubi'nin torunları artık bu taşeron örgüte gereken cevabı vermelidirler. Artık örgütün ihanetlerini daha net bir şekilde görmelidir. 

Her nereden gelirse gelsin, egemenliğimize yönelik bütün saldırılara karşılık vermeye devam edeceğiz. Tarih boyunca olduğu gibi Türk Kürt Arap, Gürcü, Boşnak, Arnavut kim olursa olsun bizler yaradılarını yaradandan ötürü sevdik.

Kimse bu topraklarda operasyon hevesine girmesin. Asla ayrımcı olmayacağız. Bu millet kavramının içinde saydığımız etnik unsurların hepsi var. Bizim bayrağımızın rengi şehidimizin kanıdır. Hilal bağımsızlığımızın ifadesidir. Yıldız şehitlerimizin ifadesidir. 

Erzurum'a teknik üniversiteyi kazandırdık. Atatürk Üniversitesi şimdi dışa açılıyor. Atatürk Üniversitesi'nin Almanya'da Avrupa kampüsünü kuruyoruz. Almanya ve Avrupa'daki Türk nüfusuna hitap edeceğiz. Erzurum'a 700 yataklı bir şehir hastanesi yapıyoruz. 2014 yılı sonunda hizmete açacağız.

9 yılda Erzurum'a 1600 derslik yaptık. 365 bilgisayar teknolojileri sınıfı kurduk.

7 bin 772 yatak kapasiteli yurtlarımı açtık. 

Gençler göreve geldiğimizde öğrencilere verilen burs 45 liracık. Şimdi biz 260 lira burs 180 lira da beslenme yardımı. Ne demek bu 440 lira veriyoruz. 

Yanlız Bakanınız sağlıkta Erzurum'a baya torpil geçmiş. Toplam yatak kapasitesi 1405 olmuş. 25 aile sağlık merkezi kurduk. Erzurum'da bizden önce 2 adet tomografi cihazı vardı. Biz bu sayıyı 10'a çıkardık. 2 adet MR cihazı vardı bunu 7'ye çıkardık. 26 adet diyaliz vardı şimdi 129 adet diyaliz var.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.