Devlete şikayet ettiler

Devlete şikayet ettiler

Konya’da sosyal paylaşım sitesi aracılığıyla toplanan bir grup, yerlerden topladıkları üzerlerinde kadın ismi ve telefon numaralarının bulunduğu kartvizitleri, 3 bakana ve Konya milletvekillerine kargo yoluyla gönderdi

Sokaklara ve caddelere atılan üzerlerinde kadın isimleri ve telefon numaralarının bulunduğu fuhuş kartvizitlerinden rahatsız olan bir grup, sosyal paylaşım sitesi aracılığıyla bir araya geldi. Çoğunluğu bayan olan grup, sokak ve caddelerden topladıkları kartvizitleri bakan ve milletvekillerine yollamak için Kayalı Park’ta bulunan PTT Şubesinin önünde buluştu. Grup adına basın açıklaması yapan Adem Mermerkaya’nın, gözlerini siyah bir bezle kapatması dikkat çekti. Gözlerini yerlere atılan kartvizitlerden dolayı utanç duydukları için kapattığını söyleyen Adem Mermerkaya, “Bu işten ticari kazanç sağlayan organize fuhuş çetesi, çoğunlukla küçük kız çocuklarını kullanarak bu kağıtlardan binlercesini her gün Konya sokaklarına, alışveriş merkezlerine, parklara özellikle okul çıkışlarına ve dershane önlerine atmaktadır. Bizler bu şehrin vicdanı olarak atılan kağıtları hızlıca topluyor ve imha ediyoruz. İnanıyoruz ki en azından bu şekilde vebalden kurtulmaktayız” dedi.

“MEVLANA ŞEHRİ KONYA’YA YAKIŞMIYOR”

Benzer çirkinliklerin sadece Konya’da yaşanmadığını ifade eden Mermerkaya, “Fuhşu teşvik eden, dinimizle, geleneklerimizle bağdaşmayan bu çirkin görüntünün, Mevlana şehri Konya’mıza yakışmadığını düşünüyoruz. Bu şehrin sevdalıları olarak bu durumdan rahatsızlık duyuyoruz. Bizler duyarlılığımızı sizinle paylaşıyor, sizlerinde aynı hassasiyetleri taşıdığınıza inanıyoruz” diye konuştu. Adem Mermerkaya, “Fuhşun normalleşmesini, yaygınlaşmasını reklam ve telkin eden bu milletin temel taşı olan aile kurumunu hedef alan, halkın sağlını, kamu düzenini tehdit eden bu ve benzeri davranışlar için caydırıcı yasalar istiyoruz” dedi.
Daha öncede bu konuda girişimleri bulunan grubun yaptığı açıklamayı, bazı vatandaşlar da dikkat bir şekilde dinleyerek, kendilerinin ne yapmaları gerektiği konusunda grup üyelerinden bilgi aldı. Grup, basın açıklamasının ardından kargo poşetlerine doldurdukları fuhuş kartvizitlerini, aynı zamanda Konya Milletvekili olan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ile Konya Milletvekillerine PTT aracılığıyla yolladı.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.