Eğer 30 Ağustos Zaferini Anlattı

Eğer 30 Ağustos Zaferini Anlattı

Ak Parti İlçe Başkanı Ömer Eğer, Zafer Haftası ve 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Eğer mesajında, “ Kurtuluşumuzun simgesi 30 Ağustos Zaferidir” dedi.

AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Ömer Eğer, Kurtuluş Savaşı sırasında birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeyi başaran Türk milletinin, tarih sahnesinden silinmek isterken Mehmetçiğin cesareti ve fedakârlığı sayesinde büyük zafere ulaştığını, bugün de aynı yüksek ruh ve şuurun terörle mücadeleye karşı kullanıldığını söyledi.
 

Milletimizin kadını ve erkeğiyle bir bütün olarak ortaya koyduğu var olma iradesinden doğan güçle, kahraman Mehmetçiğin cesaret ve fedakârlığının, tarih sahnesinden silinmek istenen aziz milletimizi 30 Ağustos 1922’de büyük zafere ulaştırdığını vurgulayan Eğer, sözlerine şöyle devam etti: “İşgale uğramış, zorluk ve yokluk içerisindeki milletimizin İstiklal mücadelesini taçlandıran, kurtuluşumuzun en önemli simgesi 30 Ağustos Zafer’imizdir. İstiklal mücadelesi, Misak-ı Milli hedefinin gerçekleştirilmesini sağlayan bu büyük zaferle taçlanmış, sonuçta Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli atılmıştır. Tam 90 yıl önce, sayıca kat kat üstün bir ordu karşısında kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi, milletimizin birlik ve beraberliğinden, hürriyet ve istikbalinden asla vazgeçmeyeceğini bütün dünyaya göstermiştir. Milletimizin ortaya koyduğu bu yüksek ruh ve şuur, inanıyoruz ki, her zaman canlı kalacak, yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir. Bugün de aynı yüksek ruh ve şuur, terörle mücadele karşısında kullanılıyor. Milletimiz büyük bir kararlılık ve vakarla durup, sabırla, güvenlik güçlerimizin kesin sonuca ulaşacağı, annelerin gözyaşlarının dineceği günü bekliyor. Bizler, Kurtuluş Savaşı sırasındaki imkânsızlıklar içerisinde, büyük fedakârlıklarla kazanılan bu zaferin verdiği güç ve cesaretle, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi koruyarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin ötesine taşımak için çalışıyoruz. Ne mutlu ki bugün bu hedeflere her zamankinden daha yakınız. Bu inançla, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensupları ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum” diye konuştu.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.