Eğitim Sen Çözüm Sürecini Değerlendirdi

Eğitim Sen Çözüm Sürecini Değerlendirdi

Ereğli eğitim-sen Ereğli ilçe başkanı Mustafa Obrukçu düzenlediği basın toplantısında Türkiye gündemine değinerek çözüm süreci hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Eğitim Sen olarak bugüne kadar olduğu gibi emekçilerin ve halkın yararına doğru bildiklerini söylemeye devam edeceklerini söyleyen Obrukçu, “Son günlerde ülkemizde analar ağlamasın, akan kan dursun, barış olsun söylemiyle ciddi bir süreç yaşanıyor. Mevzu bahis olan barışsa kimsenin itiraz etmemesi bekleneceği halde, toplumda bir kafa karışıklığı, bir ayrışma ve bir muhalefet söz konusu. Belki de Türkiye’nin en önemli sorunlarından biri çözülmek istenirken ve kullanılan dil  barış dostluk gibi hoş laflar olurken, bu bölünme neden yaşanıyor diye sormak ve doğru değerlendirmek lazım. Bir kere barışı getirdiğini ifade eden iktidara toplumun önemli bir kesimi güvenmiyor” dedi.

AKP’nin 10 yılı aşkın bir süredir iktidarında barış, demokrasi, özgürlük söylemlerinin olduğunu ancak bu unsurlarda laftan öte hiçbir yere varılamadığını ileri süren Obrukçu, “Uygulamada tam bir rezillik var, öğrenciye, çalışana, yoksul halka faşizm var. Demokrasi ve insan hakları sorunlarımız vardır ve çoğalmıştır. Demokrasi, özgürlük ve insan hakları temelinde, laik, bilimsel, hukuk devletinde tüm halkla beraber,  halk için politikalarla barış gelir Emperyalist Amerika’yla, küresel sermayeyle işbirliği halinde ne Türkiye’ye ne dünyaya barış gelir” şeklinde konuştu.

AKP İktidarının Büyük Ortadoğu Projesinin eş başkanı olduğunu savunan Obrukçu, “Barış adı altında Eş Başkanı olduğunuz Büyük Ortadoğu Projesi, ayrışma projesi, çatışma, sömürü ve insanları ılımlı İslam ve ırk temelli kul etme projesidir. Bizimle birlikte tüm Ortadoğu halklarının özgürleşmeye, bilimsel düşünmeye, demokrasiye, barışa, kucaklaşmaya ihtiyacı vardır. Ama Amerika eliyle ve işbirliğiyle, barış ve özgürlük gelmez, sadece Irak ve Suriye’nin başına gelenler gelir. Eğitim Sen olarak yıllardan beri durduğumuz sağlam yerde durmaya ve mücadele etmeye devam edeceğiz. Barışı, adaleti, eşitliği, özgürlüğü sadece kendimiz için değil herkes için her zaman istedik ve istemeye devam edeceğiz” diyerek sözlerini sonlandırdı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.