Ekmeklere  El Sürülmeyecek

Ekmeklere El Sürülmeyecek

Sofraların olmazsa olmazı olan ekmeğe artık el sürülmeyecek.

Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü Gıda Kontrolörlerinin ortaklaşa düzenlemiş oldukları çalışma ile  Ereğli’deki marketlerde yapılan ekmek satışı denetlenerek kontrol edildi.

Amaç , belirtilen kanunlar çerçevesinde yönetmeliklere uygun olarak toplumun sağlıklı ürünler tüketmesini temin etmek olunca Ereğli Belediyesi bu hususta tüm titizliliğini ortaya koyuyor. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu ; “ Ereğli’de vatandaşımızın sağlıklı ürünler tüketebilmesi için Belediye olarak ilgili kurumlarla da koordineli bir şekilde denetimlerimiz titizlilikle yapılmakta olup , olumsuzlukla karşılaşıldığında ise gerekli uyarılar yapılarak işletme sahiplerine olumsuzluğun giderilmesi için süre tanımaktayız. Halk sağlığı konusunda Belediye olarak sorumluluğumuzun bilince olup , vatandaşlarımızın sağlıklı gıdalar tüketmesini temin etmek için bu tür denetimlerimizin de devam edeceğini belirtmek isterim. Günlük yaşantımızda olmazsa olmazlarımızdan biri olup ,  sofralarımızın baş tacı olan ekmeğin sağlık koşullarına uygun halde üretilip tüketimine sunumu ve satışının yapılmasının  önemli olduğunu üreten de tüketen de farkında olmalı. Bu amaçla yapılan çalışmalarımız belirli aralıklarla devam edecektir “ dedi.

Ereğli’de yaşayan insanların ekmekle direkt olarak temasını önlemek amacıyla yapılan denetimde , ekmek satışı yapan marketler kontrol edilerek gerekli bilgilendirmeler ve uyarılar yapıldı. Ereğli’de artık ekmek satışı işletme sahiplerinin kontrolünde olacak.Vatandaş markete ekmek almaya geldiğinde ekmek dolabını açıp , bütün ekmekleri tek tek elle temas edip seçip almayacak. Bazı ekmek çeşitleri unlu mamullere özel tasarlanmış poşetlerle ambalajlanmış olacak. Ekmek satışı bir yetkilinin sorumluluğunda ve elinde eldivenle ekmeğe temas ederek gerçekleştirilecek.

Ekmek satışında bu yeni uygulamaya geçiş için marketlere belirli bir geçiş süresi de tanınmakta olup , bu süreçte işletmecilerin ve vatandaşların uygulamaya riayet eder hale gelmesi beklenmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.