ERBAKAN’A BAĞLANDIK

ERBAKAN’A BAĞLANDIK

Ereğli Yüksek Öğretiminin yaklaşık 4 aydır süren Necmettin Erbakan Üniversitesi’ne bağlanma süreci Resmi Gazetenin 26 Nisan tarihli sayısında netlik kazandı.

Bir süre önce başlayan Ereğli Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Ereğli Eğitim Fakültesi ile Konya Ereğli Kemal Akman Meslek Yüksekokulu ile Seydişehir Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi, Seydişehir Meslek Yüksekokulu ve Seydişehir Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun Necmettin Erbakan Üniversitesine bağlanma süreci Resmi Gazete’nin 26 Nisan tarihli sayısında kesinleşti.

Sürecin netlik kazanması ile birlikte Gazetemiz Muhabiri Umut Yaygır’a açıklamalarda bulunan AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. Cem Zorlu, sürecin hem Ereğli ilçesi, hem de Seydişehir ilçesi için netlik kazandığını belirtti. Söz konusu bağlanma ile birlikte her iki ilçede ki meslek yüksek okullarının ve eğitim fakültelerinin daha iyi şartlara sahip olacağını kaydeden Zorlu, “Necmettin Erbakan Üniversitesi yeni kurulma aşamasında olan bir üniversite olması hasebi ile hem ekonomik şartlar açısından hem de akademik kadro açısından daha fazla imkâna sahip. Bu çerçevede Ereğli ve Seydişehir’in Necmettin Erbakan Üniversitesine bağlanması bu ilçelerimize yüksek öğretim alanında yeni bölümlerin açılması ve akademik kadronun genişlemesi gibi imkânlar sağlayacaktır. Her iki ilçemize de bağlanma süreci hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Resmi Gazetenin 27 Nisan tarih ve 2013/4480 sayılı kararı ise şöyle: “Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü bünyesinde yer alan Ereğli Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Ereğli Eğitim Fakültesi ile Konya Ereğli Kemal Akman Meslek Yüksekokulu ile Seydişehir Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi, Seydişehir Meslek Yüksekokulu ve Seydişehir Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun bağlantısının değiştirilerek Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanması kararlaştırılmıştır”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.