Ereğli Chp’den Basın Açıklaması

Ereğli Chp’den Basın Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli İlçe Başkanlığından Yazılı Bir Basın Açıklaması Yapıldı

- Kamuoyunu bilgilendirme;

- 1 Mayıs Emek ve İşçi Bayramı; Dünyada 1856 yılından bu yana kutlanmaktır. Türkiye Cumhuriyeti Devletinde ilk 1 Mayıs 1923 yılında kutlanmıştır. Resmi tatil ve bir bayramdır. Zorunlu çalışması gereken ve hizmet etmeye devam eden emekçi insanlar elbette vardır ve hakları ödenecektir.

- Bu bayram kutlamalarına kimse zorla davet edilmemiş, kimseye de sen gelemezsin denilmemiştir.

1 Mayıs, İşçinin ve emekçinin dünyanın her köşesinde 1 gün sesini duyurduğu gündür.

- Cumhuriyet Halk Partisi’nin adını seçim döneminde bölücü terör örgütleri ile birlikte kullanmak, olmayan ittifakları varmış gibi göstererek insanlarda algı oluşturmaya çalışmanızın sonuçlarını gördük. Aziz EREĞLİ’Li hemşerilerimiz bölücülere sandıkta bunun cevabını vermiştir. Hatırlatmak isterim ki, Cumhuriyet Halk Partisi kimsesizlerin kimsesi olmaya devam edecek ve arkasından yürüyeceği, yolundan devam edeceği tek kişinin GAZİ MUSATAFA KEMAL ATATÜRK olduğunu bilen bir partidir.. Cumhuriyet Halk Partisi  Türkiye ittifakıdır.

- Şarkılar ve Türküler evrenseldir. Herkes her türlü müziği dinler söyler. Tarihten bir hatırlatmada yapmak gerekirse milliyetçi hareket Partisi önceki genel başkanı Sn.Türkeş 1994’ yılı seçilerinde “dağlara gel dağlara” adlı eseri kullanarak seçim müziği olarakta kullanmıştır. 

- Bu seçimlerde ise kullandığınız müziğe gelince; Tursilleri, Omoları, Aloları tüm deterjanları Marmara denizine dönüp yıkasak temizlenmez dediğiniz, şimdinin ittifak ortağı olduğunuz parti liderlerinin seslendirmeleriyle seçim arabası gezdirdiniz.

- Hüda Par ile ittifak altında birlikte meclis genel kurulunda özerklik açıklaması yapan Hüda Par’ı dinlerken keşke bu tepkileri verseydiniz.

- Sessiz ve tepkisiz kaldığınız, çadır mahkemeleri, Oslo görüşmeleri, OY almak için TRT’ye çıkardığınız Osman Öcalan, Megri megri şarkısını söyleyenlere sorun bence. Önce bunlara cevap verin.

- Yıllarca insanların dini duygularıyla oynayıp, milliyetçi duygularıyla ninni söylediniz.

- 1 Mayıs işçi bayramıdır. Ülke genelinde etkinliklere Cumhuriyet Halk Partisi olarak katılım sağladık. İlçemizde Eğitim-Sen ve Kesk tertip komitesi tarafından hazırlanan programa Ereğli ilçe Başkanlığı olarak katılım sağladık.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.