Ereğli'de Av Tutkunlarına Kurs

Ereğli'de Av Tutkunlarına Kurs

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Ereğli Doğa ve Milli Parklar Mühendisliği Ereğli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Ereğli Avcılar ve Atıcılar Derneği ERAV tarafından ortaklaşa avcılık kursu açıldı.

Ereğli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Topbaş, kursa 25 kursiyerin katıldığını, 4 öğretmenin görev yaptığını söyledi. Topbaş kursa katılan adaylarda 18 yaşını doldurmuş olması, en az okuryazar belgesine sahip olması şartlarının arandığını belirtti. Ali Topbaş, 8 gün süren kursta avcılara, avcılığın tarihçesi, etik kuralları, yaban hayvanları ve av dönemleri, silahların kullanımı, ilk yardım, av köpeği eğitimi, doğal hayat, çevre ve önemi, ilgili kanun ve mevzuatlar hakkında bilgiler verildiğini, kurs sonunda yapılacak yazılı ve sözlü sınav sonunda başarılı olan kursiyerlerin sertifika almaya hak kazanacaklarını kaydetti.

Kurs öğretmenlerinden Doğa ve Milli Parklar Mühendisi Asım Niyazoğlu, 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu gereğince avcılık belgesi alarak avlanmak isteyenlerin "avcı eğitim kursunu bitirerek sertifika alma mecburiyeti bulunduğunu, bu kursları bitirmeyen ve avcılık belgesi almayanların avlanmalarının mümkün olmadığı uyarısında bulundu.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.