EREĞLİ’DE YAYA GEÇİTLERİ KIRMIZIYA BOYANDI

EREĞLİ’DE YAYA GEÇİTLERİ KIRMIZIYA BOYANDI

Ereğli’de 'Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu'

Konya’nın Ereğli İlçesinde, İçişleri Bakanlığınca ülke genelinde trafikte yaya önceliğine dikkati çekmek ve sürücü duyarlılığını artırmak için "Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu" sloganıyla farkındalık etkinliği düzenlendi.

Ereğli’de Yunus Emre meydanında gerçekleştirilen etkinliğe; Ereğli Emniyet Müdürü Selçuk Muğdatoğlu, Ereğli Milli Eğitim Müdürü İradet Genç, Ereğli Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliğinde görevli personel, İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Tim Komutanlığında görevli personel, Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü görevlileri, AK Parti ilçe Başkanı Zübeyir Dursun ve öğrenciler katıldı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, ülke genelinde eş zamanlı "Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu" sloganıyla başlatılacak kampanyayla trafik kazalarından kaynaklı can kayıplarının 2030'a kadar yüzde 50 oranında azaltılması hedefleniyor.

Bu kapsamda, "Trafikte her yıl daha iyiye" mottosuyla önceki yıllarda düzenlenen "Öncelik hayatın, öncelik yayanın", "Yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz" ve "Yayalar kırmızı çizgimiz" kampanyalarının ardından bu yıl da farkındalık çalışmalarına "Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu" sloganıyla Ereğli’de düzenlenen etkinlikle gerçekleştirildi.

11.00-14.00 saatleri arasında ilçemizde geleceğin bilinçli yaya ve sürücüleri, yaya geçitlerinde bayraklarla buluşarak, trafikte yaya önceliğine dikkati çekti.

Ana güzergahlar üzerindeki ışıksız yaya geçitlerinde bulunan yaya çizgilerinden bir tanesi, kampanya etkinliği çerçevesinde sembolik olarak kırmızıya boyanan etkinlikte

Ülke genelinde olduğu gibi İlçemizde de yaya ve okul geçitlerindeki işaretlemeler kontrol edilerek, standartlara uygun olmayanların yenilenmesi ve eksik olanların tamamlandı.

Trafik ışığı bulunmayan, ancak trafik levhalarıyla belirlenmiş okul ve yaya geçitleri üzerinde "önce yaya" görselleri uygulandı.

SÜRÜCÜLERDE DOĞRU DAVRANIŞ MODELLERİ GELİŞTİRİLMEK İSTENİYOR

Sürücüler üzerinde doğru davranış modelinin geliştirilmesinin de amaçlandığı kampanya uyarınca Milli Eğitim Bakanlığına bağlı belirlenen okullarda ve yaya/okul geçitlerinde etkinlikler düzenlendi.

Söz konusu etkinlikler çerçevesinde, hafta boyunca sosyal medya platformları başta olmak üzere, vatandaşların yoğun olarak bulundukları alanlarda, kurumsal iletişim sayfalarında, basın/yayın organlarında, billboardlarda, kamu kurum ve kuruluşlarında, kampanya içerikleri kullanılarak kamuoyunun bilgilendirilmesi sağlanacağı ifade edilen etkinlikler İlçemiz Ereğli’de başarıyla gerçekleştirildi.

111111111111.jpg

-149.jpg4-349.jpg5-205.jpg6-143.jpg7-113.jpg8-090.jpg9-073.jpg10-064.jpg11-060.jpg12-043.jpg8888888.jpg13-032.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.