Ereğli'ye Yakışmayan Görüntüler

Ereğli'ye Yakışmayan Görüntüler

Ereğli Belediyesi tarafından yol genişletme çalışmaları kapsamında AKBANK karşısında ki yıkım çalışmalarının ardından Ereğli’ye yakışmayan görüntülerin oluşması Ereğli Cumhuriyet Halk Partisi kanadından tepkiye neden oldu.

Ereğli Belediyesi’nin amacının Akbank’ın karşısında ki dükkânları istimlâk ederek yolu genişletmek ve trafiği daha akıcı hâle getirmek olduğunu ifade eden CHP Ereğli İlçe Başkanı Fatih San, Belediyenin faaliyetin doğru bir faaliyet olduğunu ancak, kaldırımsız bir bölgeye yayaların yönlendirildiği ve bu bölgede diğer dükkânların büyük sıkıntılar içinde faaliyetlerini devam ettirmeye çalıştıklarını kaydetti.

Söz konusu mevkide yıkılan iki dükkânın ardından Belediye yetkililerince molozların ortada bırakıldığını belirten San, bu görüntülerin Ereğli’ye hiç yakışmadığını ifade ederek, “  Ereğli Belediyesi yıktığı dükkânları, taşları molozlarıyla ortada bırakmıştır. Bu görüntü Ereğli’mize yakışmayan görüntüdür” dedi.

Kaldırım Taşları Sökülerek Vatandaşın Geçişi Engelleniyor

Ereğli Belediyesinin Akbank karşısında ki faaliyetlerinde ki yanlış yönleri değerlendiren Başkan Fatih San, Ereğli Belediyesinin yıktığı dükkânların önündeki kaldırım taşlarını sökerek vatandaşın geçişi engellediğini söyledi. Kaldırıma levha koyarak vatandaşların geçişini arka yola yönlendirmenin faaliyetlerini sürdüren esnafa karşı etik bir uygulama olmadığını kaydeden San, Belediyenin bu tutumunun yanlış olduğunu vurguladı.

Belediyenin Bu Tutumu “Yasa Tanımaz” Olarak Nitelendiriliyor

San yaptığı açıklamada bölge esnafı ile yapılan görüşmelerde bölge esnafı tarafından Ereğli Belediyesinin diğer dükkânlarla mahkemelik olduğunun söylendiğini ve bölgede ki dükkânlarda kiracı olan esnaf tarafından belediyenin burada ki esnafa karşı uyguladığı yanlış tutumunun “yasa tanımaz” olarak nitelendirildiğini kaydetti. San, devam eden adli süreçte sorunu çözmeden orda oturan kiracı esnafı mağdur etmenin ve çıkmaya zorlamanın bir Belediyeye yakışmadığının altını çizdi.

Bu Görüntüler Yabancı Vatandaşlar Tarafından Nasıl Algılanır?

Yaptığı açıklamasında Belediyenin bölgede ki iki dükkânın yıkım çalışmalarını gerçekleştirmesinin ardından moloz ve kül yığınlarının orada durdurmakla çok çirkin ve pis bir görüntü oluşturduğuna da değinen San, “ Ereğli’ye dışarıdan gelen vatandaşlar bunu nasıl alığılar hiç düşündünüz mü? Arka sokakta lokanta ve baharatçı dükkânları var. Gıda satılan yerlerde bu manzarayı sağlık açısından nasıl karşılıyorsunuz diye sormazlar mı?” dedi.

Bırakın Yaptıklarınızı Halk Takdir Etsin, Yazılarınızı Değil

Bölgede kaldırım taşlarının sökülerek vatandaşın geçişinin engellenmesinin ve o güzergâhta faaliyetlerini sürdüren esnafların önünden vatandaş geçişinin engellenerek işlerinin aksatılmasının yanlış olduğunu savunan San, adli sürecin saygıyla beklenmesi gerektiğini ve kimsenin bu yanlış tutumları Ereğli halkına yaşatmaya hakkının olmadığının altını çizdi. San, “Daha öncede gördük biz bu görüntüyü. Mis Pide lokantasının karşısı da yıkıldı. Bu görüntülerin hiç biri olmadı ve birde “67 yıllık yanlışı ortadan kaldırıyoruz” gibi bir yazıda asılmadı. Bırakın yaptıklarınızı halk takdir etsin. Yazılarınızı değil Sayın Obrukçu” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.