Ergin Saygun'un oğlu Twitter eleştirilerine yanıt verdi

Ergin Saygun'un oğlu Twitter eleştirilerine yanıt verdi

Ergin Saygun'un oğlu Tolga Saygun, Başbakan Erdoğan'ın ziyareti nedeniyle yapılan eleştirilere yanıt verdi.

Balyoz Davası'nda 18 yıl hapis cezasına çarptırılan ve geçtiğimiz Perşembe günü geçirdiği açık kalp ameliyatının ardından yoğun bakımda tahliye edilen emekli Orgeneral Ergin Saygun'un oğlu Tolga Saygun babasının sağlık durumunun iyiye gittiğini belirtti.

"BABAM HASTALARA MORAL VERİYOR"

Mehmet Akif Ersoy Hastanesi yoğun bakım ünitesinde yatan babasına refakat eden emekli Orgeneral Ergin Saygun'un oğlu Tolga Saygun yaptığı açıklamada babasının bugün daha iyi olduğunu ve hemşirelerle şakalaşmaya çalıştığını söyledi. Saygun babasının sağlık durumuyla ilgili olarak şu bilgileri verdi:

"Bu sabah yarım saat kadar yanındaydım. Solunum cihazından dün çıkmıştı; artık kendisi nefes alabiliyor. Bugün koluna girip ilk defa ayağa kaldırdık. Bir iki adım atmasına yardımcı olmaya çalıştık. Çorba ve komposto içti. Konuşmaya başladı ancak tabi konuştukça yoruluyor. Bu hızla ilerlerse en kısa zamanda yoğun bakımdan normal odaya alabiliriz. Babamla konuştuğumuzda ameliyatın ne kadar zor geçtiğini anlattı. Kendisinin üçüncü kalp ameliyatı olduğu için yoğun bakımdaki diğer hastalara moral veriyor. Nefesi yettiğince hemşirelerle şakalaşmaya çalışıyordu."

"BAŞBAKAN'IN ZİYARETİ İNSANİYDİ"

Tolga Saygun, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın babasını ziyaret etmesi nedeniyle sosyal medyada bazı Balyoz Davası tutuklu yakınlarının tepki göstermesine de yanıt verdi. Başbakan Erdoğan'ın ziyaretinin babasına moral verdiğinin altını çizen Saygun, "Babam buraya yattığında yaşama şansının az olduğunu biliyordu. Bu noktadan sonra kendisi için yapılan her ziyaret babamı gülümsetiyor. Başbakanın ziyareti de elbette babama moral vermiştir. Sonuçta kendileri birlikte mesai harcadılar. Bunun insani boyutunun ön planda tutulması gerektiğini düşünüyorum.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.