Eseroğlu Din Görevlileri Haftasını Kutladı

Eseroğlu Din Görevlileri Haftasını Kutladı

Ereğli Müftüsü Yusuf Eseroğlu Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebeti ile bir mesaj yayınladı.

Eseroğlu tüm din görevlilerinin haftasını kutlayarak mesajında şu ifadelere yer verdi: “İbadethaneler insanlık tarihiyle var olagelmişlerdir. Kur’an-ı Kerim ise ilk kurulan ibadethanenin Kâbe olduğunu bize şöyle bildirmektedir. “Şüphesiz, insanlar için kurulan ilk ibadet evi elbette Mekke’de, âlemlere rahmet ve hidayet kaynağı olarak kurulan Kâbe’dir.” (Al-i İmran, 3/96) Günümüzde toplu ibadet mekânları ise camileri olarak adlandırılmaktadır.

Camiler birlik ve beraberliğimizi sağlamlaştırdığımız kutsal mekânlar, orada görev yapanlar ise gönüllüğü kendine esas edinen, cemaatinin derdiyle dertlenen önemli şahsiyetlerdir. Şu husus unutulmamalıdır ki, din görevliliği ancak gönüllükle icra edilebilir. Din Gönüllüsü görevlilerimiz Yüce Yaratanın şu fermanını kendilerine ilke edinmişlerdir. “Sizden, hayra çağıran, iyiliği emreden ve kötülükten men eden bir topluluk bulunsun. İşte kurtuluşa erenler onlardır.”

Camilerin ve Din Görevlilerin önemi farklı etkinliklerle 1986 yılından beri Ekim ayının ilk haftası Diyanet İşleri Başkanlığımızca “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” olarak kutlanmaya başladı. Bu vesileler ile Cami ve Din gönüllüsü olan cami görevlilerimizin Camiler ve Din Görevlileri Haftasını tebrik ediyorum. Bu hafta ile Efendimiz (s.a.s) devrinde en güzel örnekleri sunulan cami-çocuk buluşmasının günümüzde de gerçekleşmesini, böylelikle yarınlara daha sağlam ve mutlu adımlarla yürümeyi Rabbimden niyaz ediyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.