Fark ödemelerinde başvuru süresi uzatıldı

Fark ödemelerinde başvuru süresi uzatıldı

Ereğli Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada fark ödemelerinde başvuru süresinin 31 Mayıs’a kadar uzatıldığı bildirildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada şunlara değinildi: “27.06.2012 tarih ve 28336 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanarak yürürlüğe giren Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeline göre 2012 yılı ürünü Yağlı Tohumlu Bitkiler, Hububat ve Baklagil Fark Ödemesi Desteğine İlişkin Bakanlar Kurulu Kararı Uygulama Tebliğinde 19.03.2013 tarih ve 28592 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanan 2013/8 numaralı Tebliğ ile değişiklik yapılmıştır.

Tüm ürünler için üreticilerin son başvuru tarihi 31.05.2013 tarihine uzatılmış olup, destek kapsamına alınacak müstahsil makbuzu ve faturaların ise son düzenleme tarihi 30.04.2013 olarak belirlenmiştir. Bu tarihten sonra düzenlenmiş olan alım satım belgeleri 2013 yılı fark ödemeleri kapsamında değerlendirilmeyecektir.

 

2012 yılı üretim sezonunda üretilerek satışı yapılan; yağlık ayçiçeği, kütlü pamuk (yurt içerisinde üretilip sertifikalandırılan tohumları kullananlar), soya fasulyesi, kanola, dane mısır, aspir, zeytinyağı, buğday, arpa, çavdar, yulaf, tritikale, çeltik, kuru fasulye, nohut ve mercimek ürünlerine Bakanlık Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından tarımsal veriler ve uydu görüntüleri kullanılarak oluşturulan Uydu Tabanlı Parsel Tanımlama Model’inde belirlenen verimlere göre destekleme ödemesi yapılacaktır.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.