Gökbel Ereğli'yi Ziyaret Etti

Gökbel Ereğli'yi Ziyaret Etti

Bir dizi ziyaretler ve incelemelerde bulunmak için Ereğli'ye gelen Selçuk Üniversitesi Rektörü Hakkı Gökbel yaptığı açıklamada " Bazı birimlerimizin Necmettin Erbakan Üniversitesine bağlanması iş yükümüzü hafifletmekle birlikte, birimlerimizle daha iyi il

Yeni Eğitim ve Öğretim yılı kutlamaları programı kapsamında geziye çıkan Selçuk Üniversitesi Rektörü Hakkı Gökbel'in ilk durağı Ereğli oldu. Gökbel, Ereğli Meslek Yüksek Okulunu ve Ereğli Eğitim Fakültesini ziyaret ederek, Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Galip Oturanç'dan yüksek okulun ve eğitim fakültesinin son durumu hakkında bilgi aldı.

Gerçekleştirilen programda gazetecilere açıklamalarda bulunan Gökbel, Yeni Eğitim ve Öğretim yılını kutlayarak tüm öğrencilere başarılar diledi. Gazetecilerin Selçuk Üniversitesinin bazı eğitim fakülteleri ve meslek yüksek okullarının Necmettin Erbakan Üniversitesine bağlanması noktasında düşüncelerini sorması üzerine, bu durumun yalnızca üniversitelerin kendi aralarında anlaşmasına bağlı olmadığını, son sözün Bakanlar Kurulu'ndan çıkacağını kaydetti. Gökbel, " Selçuk Üniversitesinin şuanda 19 birimi var. Bakanlar Kurulu'nun kararı ile bazı birimlerimizin Necmettin Erbakan Üniversitesine bağlanması bir manada bizim yükümüzü hafifletecektir. Birim sayımızın azalması ile birlikte rektörlük olarak birimlerimizle daha iyi ilgilenebilir ve daha büyük başarılar sağlayabiliriz" dedi.

Ereğli Doğa Bilimleri ve Mühendislik Fakültesi için akademik kadro ve öğretim üyelerinin kazandırılması noktasında çalışmaların devam ettiğini söyleyen Gökbel, Ereğli’nin potansiyel açısından bir üniversiteyi kaldırabilecek bir durumda olduğuna da dikkat çekti.

Adalet Meslek Yüksek Okulu Askıya Alındı

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel’e Ereğli ziyaretinde eşlik eden AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. Cem Zorlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Ereğli’nin eğitim alanında büyük bir potansiyele sahip olduğunu ifade eden Zorlu, bu potansiyelin arttırılmasına yönelik çalışmaların devam edeceğini kaydetti.

Gazetecilerin kısa bir süre önce eski Adliye Binasının Adalet Meslek Yüksek Okuluna tahsisinin yapıldığı halde herhangi bir çalışmanın gerçekleştirilmediği yönünde ki sorularını yanıtlayan Vekil Cem Zorlu, Ereğli’ye Adalet Meslek Yüksek Okulunun kazandırılma çalışmalarının şuan itibari ile durdurulduğunu söyleyerek, durdurulma sebebinin ise Selçuk Üniversitesinin bazı birimlerinin Necmettin Erbakan Üniversitesine aktarılması olduğunu belirtti. Vekil Zorlu, Necmettin Erbakan Üniversitesinde Hukuk Fakültesinin kurulması ile birlikte Ereğli’ye Adalet Meslek Yüksek Okulunun da geleceğini ifade etti.

Gerçekleştirilen programda Selçuk Üniversitesi Rektörü Hakkı Gökbel'in yanı sıra AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. Cem Zorlu, Ereğli Kaymakamı Hasan Bağcı, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Kredi Yurtlar Kurumu Bölge Müdürü Osman Yaşar Acet, Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Galip Oturanç ve çok sayıda öğretim görevlisi yer aldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.