Hiçbir cemaate bağlı değilim

Hiçbir cemaate bağlı değilim

MHP'ye Genel Başkan adayı olduğunu açıklayan Trabzon Milletvekili Koray Aydın, partisinin 4 Kasım'da yapılacak olağan kurultayı öncesinde Trakya turuna çıktı.

MHP Genel Başkan adayı ve Trabzon Milletvekili Koray Aydın, hiçbir cemaatin üyesi olmadığını ifade ederek, Bütün cemaatlere eşit mesafede olacak bir çizgi içinde olmasını, o cemaatlerden de MHP'ye oy verecek, oylarına da talip olabilecek yapılanmayı yapmayı zaruret olarak görüyorum dedi.

Karayoluyla Tekirdağ'a gelen Aydın'ı kalabalık bir partili grubu karşıladı. Yenice Beldesi'nde yaklaşık 300 araçlık bir konvoyla MHP Eski Çorlu İlçe Başkanı Saral Sarıalioğlu, Metin Bostancı ve Hamdi Budak, Aydın'a 'Hoşgeldiniz' diyerek çiçek verdi. Koray Aydın, 'Devlet gidecek Koray gelecek', 'Başbakan Koray' sloganlarıyla karşılanarak partililerle tek tek tokalaştı.

MHP Tekirdağ İl Başkanlığı'nı ziyaret eden Aydın, Türkiye'nin her yerinde ortaya koydukları düşüncelerin geniş kitleler tarafından kabul edildiğini ifade ederek şunları söyledi

Bu yarışın MHP'de daha iyi ve güzelin yakalanmasına dönüşmesini arzu ediyorum. Bizim kişiliklerle işimiz yok. Kişiliklerle ilgili söz ve söylemlerde bulunmayız. Bu yarışta MHP'nin fikri haznesinin genişlemesini arzu ediyoruz. Türkiye'nin her tarafında ortaya koyduğumuz düşüncelerin geniş kitleler tarafından kabul edildiğini gördük. Bugün sandık koysak biz kazanırız. 4 Kasım'daki kongreyi sadece MHP'liler takip etmiyor. Ak Parti zulmünden bıkmış kitlelerin gözü bu kongrede. Herkesin gözü bizde, CHP'nin alternatif olmayacağı kesin. Herkes alternatif olarak MHP'yi görüyor.

'HİÇBİR CEMAATE BAĞLI DEĞİLİM'

Gazetecilerin cemaatlerle ilgili sorularına karşılık olarak, hiçbir cemaate bağlı olmadığını belirten Aydın sözlerini söyle sürdürdü

Bizim partide kongre döneminde aday çıkanlarla ilgili mutlaka bir şey söyleniyor. Ben bu partide çocukluğumdan beri siyaset yapıyorum. Bilinen bir insanım. Bu sözlerin hiçbir değeri yoktur. Boş sözlerdir. Ben hiçbir cemaatin üyesi değilim. Hiçbir cemaate bağım ve bağlantım yoktur. Bunun olmadığını bu sözleri söyleyenler de biliyorlar. Seçim zamanında bunların dile getirilmesini zayıflık işareti olarak görüyorum.

'CEMAATLERİN OYLARINA TALİBİZ'

MHP'nin cemaatlere yakın olmasının zaruret olduğunu kaydeden Aydın, MHP'nin bütün cemaatlere eşit olmasını, yakın olmasını, bu cemaatler içinde oy verecekler kitlelerin oyuna da talip olmasını, iktidar isteyen bir parti için de zaruret olarak görüyorum. Bütün cemaatlere eşit mesafede olacak bir çizgi içinde olmasını, o cemaatlerden de MHP'ye oy verecek, oylarına da talip olabilecek yapılanmayı yapmayı zaruret olarak görüyorum şeklinde konuştu.

Daha sonra partililerle bir süre görüşen Aydın, Tekirdağ temaslarının ardından Kırklareli'nin Lüleburgaz İlçesi'ne geçti.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.