Hüseyin Çelik: Odama bombayı Vali koydurdu!

Hüseyin Çelik: Odama bombayı Vali koydurdu!

Konya’da bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, 1995 yılında görev yaptığı üniversitedeki odasına konulan bombanın, dönemin valisi tarafından koydurulduğunu iddia etti

AK Parti Konya İl Tanıtım ve Medya Başkanlığı’nın programlarına katılmak üzere Konya’da bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, “Tanıtım Medya Günleri” toplantısında basın mensuplarıyla bir araya geldi.

ÜNİVERSİTEDEKİ ODAMA BOMBAYI DÖNEMİN VALİSİ KOYDURTTU
 
Basın mensuplarının terör sorununun çözümün konusundaki soru üzerine Çelik, “Geçmişte terör ile mücadelede başarılı olamamamızın temel sebepleri var. Devlet içerindeki çeteleşmeler, devlet gücünü kullanarak illegal faaliyet yapan terör mekanizmaları ki bugün Ergenekon olarak karşımızdadır. Maalesef kimin eli kimin cebinde belli değildir. 1995’te benim üniversitemdeki odama bomba konuldu. Kısa bir süre ile yiyecek ekmeğimiz varmış ki bir şey olmadı. Günlerce ben kriminal laboratuarı aradım ne oldu diye. En sonunda yetkililer bana, boşuna üstüne gitme zarar görürsün dediler. Nedir bunun adı? Siz bunu nasıl izah ediyorsunuz? Sonra dönemin emniyet müdürü geldi, bana dedi ki, ilk kez burada söylüyorum. ‘Vallahi dedi ki, sayın hocam ben ne diyeceğimi şaşırmış durumdayım. Sizin odanızdaki bombayı vali koydurmuş’ dedi. Türkiye bunları yaşadı dolayısıyla terörün nereden çıkacağı nereden geleceği belli olmayan bir tarafı var. Hangi taşın altından çıkacağı belli değil. Adam mayın döşüyor yola, sen geçerken uzaktan kumandayla patlatıyor. Terörle mücadele devam edecek. Terör silah bırakmadığı sürece bizim elimizi kolumuzu bağlayıp oturmamız mümkün değil” diye konuştu.

“O VALİ KİM?” SORUSUNUN CEVABI İNTERNETTE SAKLI

Bir gazetecinin bu açıklamanın çok büyük bir itham olduğunu ve bu valinin kim olduğunu bilmek istiyoruz sözü üzerine Çelik, “Bakın ben böyle demiyorum. 1995 yılında benim odama bombayı kimin koydurduğunu merak ediyorsanız, internete girerseniz o dönemin valisini çok rahat bulursunuz” dedi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.