İlçe Tarım personeline diksiyon kursu

İlçe Tarım personeline diksiyon kursu

Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından görevli personele kendilerini geliştirebilmeleri açısından diksiyon kursu verildiği öğrenildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Özkan Özgüven’in öncülüğünde ve personelin talepleri neticesinde Halk Eğitim bünyesinde açılan diksiyon kursuna Mühendis, Veteriner ve Tekniker kadrosunda bulunan yaklaşık 25 personel katılıyor.

Halk eğitim merkezi diksiyon öğretmeni İsmet Alan’ın verdiği eğitimlere Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Özkan Özgüven’in yanı sıra İlçe Müdürlüğünde görevli personel iştirak ediyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İlçe Müdürü Özkan Özgüven, “Bilindiği üzere Ereğli yüksek potansiyeli olan bir ilçe. İlçe Müdürlüğümüzde çok yoğun çalışan bir kamu kuruluşu. Çeşitli sebeplerden dolayı günde ortalama yaklaşık olarak 350-400 kişi İlçe Müdürlüğümüzü ziyaret etmekte. İşimiz gereği sürekli insanlarla diyalog halindeyiz. Personelimizin vatandaşlarla olan iletişimin daha sağlıklı olması, vatandaşlara daha akıcı Türkçeyle hitap edilmesi hem bizim hem de çiftçilerimizin yararına olacağı düşüncesiyle, personelimizin de talepleri üzerine Halk eğitim Merkezine diksiyon dersleri almak için başvuruda bulunduk. Bu sayede şu anda haftanın 3 günü İlçe Müdürlüğümüz binasında eğitimler devam ediyor.” Dedi.

Günlük iletişimin yanı sıra İlçe Müdürlüğü personellerinin birçok eğitim, panel v.b. çalışmalarında bulunduğunu hatırlatan Özgüven, bu çalışmalarda güzel Türkçenin önem arz ettiğini, dinleyicilerin dikkatini çekmek için anlatıcının diksiyonunun düzgün olmasının gerektiğini belirtti.

Toplam 72 saat sürecek eğitimlere hafta içi 3 gün katılan İlçe Müdürlüğü personeli hem diksiyon eğitimi alıyor, hem de neşeli vakit geçiriyorlar.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.