İmam Hatip kayıtları sorunsuz

İmam Hatip kayıtları sorunsuz

İmam Hatip ortaokullarına kayıtlar 17 Ağustos’ta sona erecek. Şu ana kadar 843 öğrencinin İmam Hatip ortaokuluna kayıt yaptırdığını belirten Büyük, kayıtlarda herhangi bir sıkıntının yaşanmadığını aktardı

İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği (ÖNDER) Genel Başkanı Dr. Hüseyin Korkut, “Eğitim kurumlarına kayıtlar devam ederken İmam Hatip okulu öğrencileri e-okuldan kayıt yaptıramıyor. Kayıp yaptıramayan öğrenciler mecburen diğer eğitim kurumlarına yöneliyor” diye bir açıklamada bulundu. Dr. Korkut’un bu açıklaması üzerine konuyla ilgili görüştüğümüz İl Milli Eğitim Müdür Vekili Seyit Ali Büyük, “Kayıtlarda herhangi bir sorun yaşanmıyor. E-okul üzerinden kayıt yapamayan veli ve öğrencimiz, nüfus kağıdı ile kayıt yaptıracağı okula gidererek kaydını yaptırabilir. Yani herhangi bir şekilde kayıt yaptıramama, farklı bir okula yönelme yok” dedi.

ORTAOKULA KAYITLAR SÜRÜYOR

İl genelinde 48 imam hatip ortaokulu olduğunu ifade eden Büyük, “İl genelinde bulunan okullarımızda kayıtlar halen devam ediyor. 23 Temmuz’da başlayan kayıtlarımız 17 Ağustos’a kadar sürecek. Bu 48 okulumuzun merkez ilçelere dağılımı da Karatay ve Meram ilçelerimizde 4’er tane, Selçuklu ilçemizde 5 tane ortaokulumuz var. Merkez ilçelerde toplam 13 imam hatip ortaokulumuz var. Şu ana kadar toplam 843 öğrencimizin kaydını bu okullara yaptık” dedi.

İHL KAYITLARI 13 AĞUSTOS’TA

Yeni eğitim sistemi ile birlikte ortaokul kısmı açılan İmam Hatiplerin lise boyutunda da hazırlıklar sona erdi ve kayıt günü bekleniyor. İl genelinde 25 İmam hatip lisesinin olduğunu kaydeden Büyük, bu liselere kayıtların da 13 Ağustos’ta başlayacağını aktardı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.