İşçiler Bayramda bir araya geliyor

İşçiler Bayramda bir araya geliyor

Ereğli’de 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamaları bugün saat 10.00’da Yunus Emre Meydanında başlayacak.

1 Mayıs İşçi Bayramı Tertip komitesi konu hakkında yaptığı açıklamada, “Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü 1 Mayıs’ta Ereğli’de ve Tüm Türkiye’de Alanlardayız! Tüm dünya işçilerinin birlik, mücadele ve dayanışma günü 1 Mayıs’ta tüm Yurtta olduğu gibi Ereğli’de de alanlardayız! İşçisi, işsizi, emekçisi, emeklisi, aydını, sanatçısı, gazetecisi, öğrencisi, esnafı, kadını, genci, yaşlısıyla tüm halkımızı adalet, eşitlik, özgürlük, barış ve gerçek demokrasi için 1 Mayıs alanlarında birlikte olmaya çağırıyoruz! Birlik, Mücadele ve

Dayanışma Günü 1 Mayıs’ı birlik ve dayanışma içerisinde, en coşkulu ve en geniş katılımla kutlamak için çalışmalarımız tüm Türkiye’de olduğu gibi Ereğli’de de devam ediyor. Bu yıl da, çağırıcı ve katılımcı örgütler olarak Yunus Emre Meydanı’nda toplanarak Anıt’a kadar yürüyüş yapılacak ve Anıt’ta kutlama programı düzenlenecektir. Bir kez daha Ereğli halkının bilmesini istiyoruz ki; hiçbir sıkıntıya yer bırakmadan, sorumluluk duygularımız ve tüm coşkumuzla, birlik ve dayanışma içerisinde 1 Mayıs’ta Alan’da olacağız. Sömürüye, savaşa ve gericiliğe karşı, eşitlik, özgürlük, barış, demokrasi ve gerçek bir laiklik talebiyle alanlarda olacağız!

Neoliberal saldırılara, işsizliğe, yoksulluğa, taşeronlaştırmalara karşı; güvenceli istihdam ve ücret güvencesi için, Baskıcı, otoriter, ırkçı/gerici yönetim anlayışına karşı; adalet, eşitlik, özgürlük ve demokrasi için 1 MAYIS’TA ALAN’DAYIZ! İşçisi, işsizi, emekçisi, emeklisi, aydını, sanatçısı, gazetecisi, öğrencisi, esnafı, kadını, genci, yaşlısıyla tüm halkımızı adalet, eşitlik, özgürlük, barış ve gerçek demokrasi için 1 Mayıs alanlarında birlikte olmaya çağırıyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.