İşte HAS Parti'nin kapatılacağı tarih

İşte HAS Parti'nin kapatılacağı tarih

Demokrat Parti eski Genel Başkanı Soylu’nun, Başbakan Erdoğan’la görüşmesinden sonra Has Parti ve Kurtulmuş cephesinde de sona gelindi.

HAS Parti’nin kaderi, siyasi hayatına devam edip etmeyeceği 19 Eylül’deki olağanüstü toplanacak genel kurul toplantısında belirlenecek.

Demokrat Parti eski Genel Başkanı Süleyman Soylu’nun, Başbakan Erdoğan’la görüşmesinden sonra Has Parti ve Numan Kurtulmuş cephesinde de sona gelindi. AK Parti’yle bütünleşme sürecindeki Numan Kurtulmuş, partisinin kaderini belirleyeceği genel kurulu toplamaya karar verdi. HAS Parti’nin kaderi, siyasi hayatına devam edip etmeyeceği 19 Eylül’deki olağanüstü toplanacak genel kurul toplantısında belirlenecek. Genel Kurul için dün günlük bir gazeteye küçük boyutta ilan verilirken, toplantının partinin Balgat’taki genel merkezinde saat 11.00’de yapılacağı duyuruldu.

Genel Kurul’un gündeminde, partinin tüzel kişiliğinin feshedilmesi(partinin kapatılması)görüşülerek, karara bağlanması maddesi de yer alıyor. Yine gündemde bununla birlikte, partinin kapatılması kararı halinde Tasfiye Kurulu’nun seçilmesi ile partinin mallarının tasfiyesi ve intikal şekli ve yerinin karara bağlanması da görüşülmesi yer alıyor.

Bu arada geçen haftayı İstanbul programlarıyla geçiren HAS Parti lideri Numan Kurtulmuş, bu haftayı Ankara’da yoğun mesaiyle geçirecek. Partisinin genel kurulunu olağanüstü toplayacak olan Kurtulmuş’un, daha önceden Başbakan Erdoğan’la bir kez daha görüşmesi bekleniyor.

Geçen hafta, partinin 5 kurucu profesörü, Kurtulmuş’a, mektup göndererek, partinin kapatılmamasını, kendisiyle birlikte AK Parti’ye geçeceklerin hellaleşip partiden ayrılmalarını istemişlerdi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.