Kalaycı'dan Önemli Açıklamalar

Kalaycı'dan Önemli Açıklamalar

Milliyetçi Hareket Partisi Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı Belde ziyaretleri kapsamında geldiği Ereğli’de, Partisinin İlçe Teşkilatında bir basın toplantısı düzenledi. Kalaycı, gazetecilere yaptığı açıklamada İktidar ve Muhalefete terör üzerinden yükle

Belde ziyaretleri kapsamında Ereğli’ye gelen MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı Milliyetçi Hareket Partisi Ereğli İlçe Teşkilatında bir basın toplantısı düzenleyerek Türkiye gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu. Bayram sürecinde yaşanılan olayların Türk milletinin sabrını taşırma noktasına getirdiğini ifade eden Kalaycı, İktidar ve Muhalefete terör üzerinden yüklenerek, “Her istediklerini verdiler. Şımarttılar. Şimdi ise sıkıntısını Türk Milleti Çekiyor” dedi.

Son bir yıldır İktidar ve muhalefet partilerinin PKK açılımı noktasında birbirleri ile kıyasıya yarıştığını söyleyen Kalaycı, PKK’ya ve onların siyasi uzantıları olan BDP’li milletvekillerine AKP hükümetinin yüz verdiğini ileri sürerek, “Türkiye’de PKK sorunu yok. Aslında Türkiye’de terör sorunu var” dedi.

Ereğli’nin Kalkınmasını Engelleyen AKP Hükümetidir

Basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulunan MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, Ereğli’nin gerek teşvikler, gerek sanayi ve gerekse il olma hususunda kalkınmasını engelleyenlerin yalnızca AKP Hükümeti olduğunu iddia etti.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak Ereğli’yi çok önemsediklerini, söz konusu Ereğli olduğunda Milletvekilleri olarak, Teşkilatlar olarak ve Genel Merkez olarak ellerinden geleni yapma adına hazır bulunduklarını söyleyerek, Ereğli’nin il olmayı uzun yıllar önce hak eden bir ilçe olduğuna da değindi.

Kalaycı, Ereğli’nin il olması hususunda meclise yasa teklifi veren ilk milletvekili olarak bu konuda sadece yasa teklifi vermekle yetinmeyeceğini, Ereğli’nin il olması için lazım gelen her şeyi yapmak için çaba sarf edeceğini de kaydetti.

İvriz Üniversitesi İçin Yasa Teklifi Hazırlığı

Ereğli’nin potansiyeli bakımından bir üniversiteyi rahatlıkla kaldırabileceğini de ifade eden Kalaycı, Ereğli’nin onda bir nüfusu kadar illerde üniversite olmasına rağmen Ereğli’de henüz bir üniversitenin olmamasının Ereğli’nin iktidar tarafından önemsenmediğinin göstergesi olduğunu söyledi.

Kalaycı, Ereğli’nin il olması için verdiği yasa teklifinin ardından şimdide Ereğli’ye İvriz Üniversitesi adında bir üniversite kurulması için yasa teklifi hazırlığında olduğunu kaydetti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.