Kandil Allah'a yaklaşma vesilesidir

Kandil Allah'a yaklaşma vesilesidir

AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Ömer Eğer, yarın idrak edilecek olan Berat Kandili dolayısı ile bir mesaj yayınlayarak, “Her kandil bir rahmet, bereket, birlik, beraberlik, kuvvet, şükür, dua, mağfiret, sevgi seli ve insanların Allah’ın huzuruna bir adım dah

Eğer yayınlamış olduğu mesajında şunlara yer verdi: “Ramazan’ı muştulayan Recep ve Şaban aylarının manevi ikliminde, hayatımızda özel anları bize yaşatan mübarek kandil gecelerinden birini daha idrak ediyoruz. Her kandil bir rahmet, bereket, birlik, beraberlik, kuvvet, şükür, dua, mağfiret, sevgi seli ve insanların Allah’ın huzuruna bir adım daha yaklaşma vesilesidir.

Dünya hayatımızda nasıl bir takım işleri planlıyorsak, iktisadi, ticari faaliyetlerimizi nasıl düzenliyorsak, Berat Kandili de manevi hayatımızla ilgili muhasebe ve planlamaların yapıldığı gündür. Bu gece İlâhi rahmetin coştuğu gecedir. Berat Gecesi beşer mukadderatının programı çizilirken insanlara verilen eşsiz bir fırsattır.

Bize düşen, bugün bütün kötü alışkanlıklarımızdan vazgeçme kararı alıp, hayatımıza her yönden çeki-düzen vermek, insanları, hayvanları, bitkileri, tabiatı Yaratan’ın rızası için sevmeyi unutmamak, hatalarımız için af, güzelliklerimiz için kazanç dilemektir. Çünkü biz Yunus Emre’nin diliyle “Yaratılanı severiz Yaratan’dan ötürü” düşüncesiyle hareket eden bir medeniyetin temsilcileriyiz.

Manevi güzelliklerin dünyamızı donattığı bu güzel gecenin, tüm dünyadaki kötülüklerin sona ermesini sağlaması, barış, huzur, güven ortamının insanlığa hâkim olması, insanların kurtuluşuna vesile olması en önemli temennimizdir.

Bu duygularla tüm islam aleminin ve Ereğlililerin Berat Kandili’ni kutlar, sağlık, mutluluk, birlik, kardeşlik, sevgi ve hayırlar getirmesi dileğiyle tebrik ederim” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.