Kararlı adımlar sürecek

Kararlı adımlar sürecek

20 Ekim’de Konyaspor’un itibarını yeniden kazanması adına göreve gelen Ahmet Şan ve ekibi hafta içerisinde yapılan genel kurulda yeni isimlerle kan değişimi yaşarken, hedef ekonomideki kararlı politikayı sürdürmek olarak açıklandı. Şan ve ekibi geride ka

Torku Konyaspor’da Ahmet Şan başkanlığındaki yönetim kurulu, ekim ayından buyana maddi sıkıntıları aşma adına verilen mücadeleyi yeni dönemde de kararlılıkla sürdürecek. Olağanüstü genel kurulda yönetim yeni isimlerle takviye edilirken daha önce çeşitli sebeplerle kırılan ve küstürülen isimler tekrar kazanılmaya başlandı. Birlik ve beraberliğin önemine dikkat çeken Başkan Ahmet Şan, “2011 Ekim ayından bu yana kulübün içerisinde bulunduğu ekonomik sıkıntıların çözümü noktasında ciddi adımlar attık. 33-34 milyon TL olan borcu yaklaşık 12 milyon TL erittik. Kulübün içerisinde bulunduğu şartlar göz önüne alındığında bu göz ardı edilemeyecek bir başarıdır. Ancak sportif başarı olmadığı için bu göz ardı edildi. Biz yeni dönemde ekonomik anlamda kararlı adımlar atmaya devam edeceğiz. Şu aşamada ölü sezonda Konya Şeker’den sponsorluk karşılığı alınan 4 milyon TL bize adeta ilaç gibi geldi. Diğer sponsorluk anlaşmaları, reklam ve federasyon gelirleriyle birlikte yeni sezona daha güvenli başlamayı hedefliyoruz. 20 Ekim’de yine böyle bir Olağanüstü Genel Kurulda göreve gelmiştik. O zaman çok olumlu bir tablo ortada yoktu. O gün görevin üzerimize düştüğünü düşünerek görevi üstlenmiştik. Geliş nedenimiz Konyaspor’un ve Konya’nın ulusal bazda itibarını yeniden Konya’ya yakışır duruma getirmekti. Bildiğiniz gibi 3 yıllık bir hedef belirlemiştik. Bu noktada da birlik ve beraberlik içinde çalışmalara devam ediyoruz. Ve umarım herkesin desteğiyle istediğimiz noktaya geleceğiz” dedi.

Torku Konyaspor’da yeni yönetim kurulu Ahmet Şan, Fatih Yılmaz, Selçuk Aksoy, Hasan Dağlı, Mehmet Günbaş, Mehmet Akdaş, Mehmet Üzümcü, Güven Öten, Hüseyın Sarıköse, Ahmet Baydar, Ali Kaya, Zeki Çimen, Mustafa Kostak, Aydın Olgun, İbrahim Çınar, Ahmet Koyuncu,  Alı Tabak, İbrahim Koyuncu, Mustafa Oral, Sertaç Tuza, Ömer Korkmaz, Mehmet Çalık, Ali Karaçayır, Necatı Alper Sırıt ve Mehmet Dağ’dan oluşurken yönetim ilk toplantısını yarın yaparak görev dağılımını gerçekleştirecek.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.