Kasım Topak’dan bir başarı daha

Kasım Topak’dan bir başarı daha

Kasım Topak Ortaokulu’nun altın çocukları başarılarıyla yine göz doldurdu.

2-3 Nisan 2013 tarihinde Konya Atatürk Şehir Stadyumunda yapılan Ortaokullar Arası Puanlı Atletizm İl Birinciliğine 2 takımıyla Ereğli’yi temsilen katılan Kasım Topak Ortaokulu’nun altın çocukları bir başarıya daha imza attı.

Ferdi başarılarıyla yüksek puanlar toplayan öğrencilerimiz küçük kızlar kategorisinde takım halinde Konya birincisi, küçük erkekler kategorisinde takım halinde Konya üçüncüsü olma başarısını gösterdiler.  Küçük kızlar takımı 8-9 Mayıs tarihlerinde Kayseri’de yapılacak olan Grup Birinciliği yarışmalarına katılmaya hak kazandı.                         

Daha önce Konya birincisi olan Küçük Kızlar Badminton Takımı ise 4-5 Nisan tarihlerinde Isparta’da yapılan Grup Birinciliği yarışmalarında 18 takım içerisinde yarı final oynama başarısını gösterdi. Ancak gruplarda ilk 3 takımın Türkiye şampiyonasına katılacağı yarışmada dördüncü olarak gruplardan çıkamadı. 6 Nisan 2013 tarihinde Konya Saraçoğlu Kros Parkurunda yapılan Atletizmi Geliştirme Projesi Yaş Grupları İl Takımı Seçmeleri yapıldı. Seçmelere katılan okulumuz öğrencilerinden Mustafa Yılmaz İl takımına seçilerek Eskişehir ve Ankara’da yapılacak olan 1.Etap ve Final yarışmalarına katılmaya hak kazandı. Üç öğrencide il takımına yedek sporcu olarak seçilmeyi başardı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan yetkililer, “Ereğli Şeker Spor Kulübünün de sporcuları olan bu öğrencilerimiz, yıl boyunca Halk Eğitim Merkezinin açtığı kurslara katılarak boş zamanlarını spor yaparak değerlendirdiler. Dolayısıyla MEB tarafından yürütülmekte olan “Okullarımız Hayat Olsun Projesi” nin en güzel örneğini gösterdiler” diye konuştu. Takım kaptanları Deniz Yılmaz ve Samet Okurer kısa süre içerisinde aldıkları bu başarıların temelinde planlı, disiplinli ve özverili çalışmaların olduğunu söylediler. Başarıya giden bu yolda desteklerini esirgemeyen Okul Müdürü Yusuf Yaman’a, Beden Eğitimi öğretmenleri Ahmet Özkan Yazıcı’ya, her zaman yanlarında olan ailelerine ve bütün öğretmenlerine teşekkür ettiler.

Bizler de Ereğli’ye hizmet eden medya kuruluşlarından biri olarak başarıda katkısı olan kurumlarımızı ve başarılara doymayan okulumuzu tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.