Kemal Kılıçdaroğlu'nun büyük derdi

Kemal Kılıçdaroğlu'nun büyük derdi

Bundan iki yıl önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasında 'villa' polemiği yaşanıyordu. Polemiğe konu olan villa, Kılıçdaroğlu'nun elinde kaldı.

Bu 'dert' sanıldığı gibi parti meclisi tercihiyle ilgili değil. Burhaniye'deki yazlığını bir türlü satamıyor.

Konu CHP olunca ucundan, kıyısından mutlaka tartışmalara giren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek , gündeme 'bomba' gibi bir iddia attı. Kılıçdaroğlu'na, "Senin havuzlu villan var mı, yok mu? Sen açıklamazsan ben açıklayacağım" diye seslendi.

Gökçek'in topa girmesi tartışmanın boyutunu değiştirmişti. Bir memur emeklisi olan Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'havuzlu villa'yı nasıl alabileceği üzerine yorumlar yapılıyordu. Cevap gecikmedi. Kılıçdaroğlu , Gökçek'in iddia ettiği 'havuzlu villa'nın Burhaniye'de kooperatif evi olduğunu ve bunu mal beyanında bildirdiğini açıkladı.
Şu sıralar siyasetin gündeminde yok. Seçime doğru muhtemelen yine ısıtılır. Yine de merak ettik: Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'havuzlu villa'sı ne oldu? Deniz Zeyrek ve Yurdagül Şimşek'le birlikte Kemal Bey'e yaptığımız ziyarette bunu da sorduk. Kılıçdaroğlu , hafif bir gülümsedi. İki elini yana açtı ve "Alıcı yok" dedi.Elden çıkarmak istediğini ama müşteri bulamadığını söyledi. Bu durumdan siyasi bir sonuç çıkarmayı da ihmal etmedi ve "Demek işler iyi gitmiyormuş" sözleriyle ekonomik gidişatın söylendiği gibi olmadığını ima etti.
CHP Genel Başkanı kooperatif evini satmak istiyor ve müşteri bulamıyor. Garip bir durum. Biliyoruz ki bazı konutlar sırf ünlü ve etkin isimlere komşu olmak ve 'prestij' için alınır. Piyasa koşullarını, gayrimenkul hareketlerini boşverelim. İnsan merak ediyor. Genel Başkan'a bırakın komşu olmayı, O'nun evini satın almayı düşünecek bir CHP'li yok mudur? Ya CHP'li işadamları? Kemal Kılıçdaroğlu'nun oturacağı evin sahibi olmanın " CHP kimliği" açısından taşıyacağı önem? Bu yazlık evin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ait olduğunu ve müşteri aradığını düşünelim. Acaba, aynı şeyler mi olurdu?

Haberi olmayan 'yeni duydum' diyenler olabilir. Ya da "benim hobim CHP" diyen Melih Gökçek , işadamı tanıdıklarına tavsiye edebilir. 'Havuzlu villa' hakkında kısa bir bilgi verelim. Kemal Bey'in kooperatif evi Balıkesir Burhaniye Pelitköy'de. Kooperatif Başkanı ve üyelerin çoğu CHP'li. Aralarında Haluk Koç gibi tanınmış milletvekilleri de var. Ev, iki katlı ve 110 metrekare üzerine kurulu. Müstakil bir havuzu yok. Tahmini değeri 250 bin TL deniyor. Yani Ankara'da ortalama bir apartman dairesi fiyatı. Kılıçdaroğlu , 2007 yılında aldığı kooperatife 46 bin lira peşinat ödemiş, 61 bin TL de banka kredisi kullanmış. Kooperatife aylık 400 TL aidat ödeniyor.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.