Kılıç'dan AK Partililere çağrı!

Kılıç'dan AK Partililere çağrı!

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, AK Partililer'e "içinizdeki liderlik ateşinizi söndürmeyin" dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Sosyal Tesisleri'nde AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar yemeğine Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın yanı sıra, Milletvekilleri Mustafa Demir, Ahmet Yeni, Çağatay Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, ilçe belediye başkanları, İl Başkanı Fuat Köktaş ve yaklaşık 2 bin civarında partili katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç iftar sonrası yaptığı konuşmada milletvekilleri ve bakanlar için söylenen "eski" kelimesinin söylenmemesini istedi. Geçmişte görev yapanlarla şimdi görevde olanların hepsinin "milletvekili yada bakan" olarak anılmasını isteyen Bakan Kılıç, AK Parti ailesi içinde isteyen herkesin milletvekili, belediye başkanı, il başkanı, meclis üyeliğine aday olabileceğini vurguladı.

"YERİ DOLMAYACAK TEK LİDER ERDOĞAN"

"Mahkeme kadıya mülk değil" diyen Bakan Kılıç konuşmasını şöyle sürdürdü; "Makamlar eninde sonunda makam sahipleri tarafından boşaltılacak. Milletimizin bugün AK Parti kadrolarında vazgeçilemez, yeri doldurulamaz gördüğü tek isim AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayip Erdoğan'dır. O bile daha yakın bir zaman önce 'son defa olarak genel başkanlığa aday olacağım ve AK Parti tüzüğündeki kurala bende genel başkan olarak harfiyen uyacağım' diyorsa hiç kimse değiştirilemez, yeri doldurulamaz değildir. Su akar mecrasını bulur. Kimsenin endişesi kaygısı olmasın.

"HİÇ KİMSE YERİ DOLDURULMAZ DEĞİLDİR"

Makamlar milletin makamları, mevkiler milletin mevkileri. Mühim olan bu makamlara gelenlerin millete, memlekete, bizden beklentisi olanlara layık hizmet edebilmeleridir. Her kim milletvekili olmak istiyorsa içindeki ateşi söndürmesin, o ateşi yaşatsın, her kim belediye başkan adayı olmak istiyorsa içindeki o ateşi söndürmesin. Bilakis bizi ayakta tutan, bizi iktidara taşıyan, 3 milletvekili, 2 belediye, 2'de referandum olmak üzere üst üste 7 seçim kazanmamıza zemin hazırlayan bu heyecandır. Bu heyecan olmazsa hayat olmaz, ölüm olur. Durağanlık olur, atalet olur, hayat durur, su akmaz olur. Olayın bereketi sona erer. Kimse kimsenin rakibi değil. Bu sebeple herkes bu aile içerisinde siyasetini sürdürebileceği AK Parti'nin ilke ve prensiplerine göre Türk milletine, hizmet edebileceği alanı, imkânı, makamı mutlaka bulacaktır."

İftar öncesinde davetlileri karşılayarak tek tek ilgilenen İl Başkanı Fuat Köktaş, iftar sonrası yaptığı konuşmada yaklaşan yerel, Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlere daha iyi hazırlanmak için birlikteliğin önemine değindi.
Konuşmaların ardından bakan ve milletvekilleri partililerle bir süre sohbet etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.