Kılıçdaroğlu tek aday olarak giriyor

Kılıçdaroğlu tek aday olarak giriyor

17-18 Temmuz'da yapılacak kurultayda CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu rakipsiz girecek..

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 17-18 Temmuz’da yapılacak 34. Olağan Kurultaya rakipsiz girerken asıl yarış 80 üyeden 60 üyeye inecek Parti Meclisi’nde (PM) olacak.

CHP’nin 17-18 Temmuz günlerinde, Ankara Arena Spor Salonu’nda yapılacak büyük kurultayında bin 282 delege oy kullanacak. CHP tüzüğüne göre genel başkanlığa aday olabilmek için, üye tam sayısının en az yüzde onunun yazılı önerisi gerekiyor. Bir delege, adaylardan sadece biri için imza verebiliyor. Buna göre kurultayda genel başkan adayı olmak isteyen kişinin 129 imzayı bulması gerekecek. Kurultayda, PM seçimleri de çarşaf liste ile yapılacak ancak, genel başkanın anahtar listesi de önem taşıyor.

-BAYKAL VE SAV KANADI ADAY ÇIKARMAYACAK-

Kurultayda ilk gün genel başkanlık seçimi yapılacak. Edinilen bilgiye CHP’nin 34. Olağan Kurultayında, 22 Mayıs 2010 tarihinde genel başkanlığa seçilen Kılıçdaroğlu’nun karşısına aday çıkmayacak. CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal ve Eski CHP Genel Sekreteri Önder Sav kanadından, Kılıçdaroğlu’nun karşısına aday çıkarılmayacağı öğrenildi.

Kulislerinden sızan bilgiye göre eski CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek, Kılıçdaroğlu’nun karşında genel başkanlığa aday olmak istediğini söyledi ancak, beklediği desteği bulamadı.

Şimşek’in, kurultayda genel başkan adaylığı için Baykal ve Sav kanadından destek bulamadığı ifade edildi. Berhan Şimşek’in Baykal ile görüştüğü, ancak görüşme sonucunda Baykal’ın desteğini alamadığı belirtildi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.