“Kimse Yok Mu” Diyenlere “ Biz Varız” Diyecekler

“Kimse Yok Mu” Diyenlere “ Biz Varız” Diyecekler

Kimse Yok Mu Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Ereğli İyilik Noktası protokol üyelerinin de katılımı ile Ereğli halkının hizmetine açıldı.

Gerçekleştirilen açılış programına Ereğli Kaymakamı Hasan Bağcı, Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Ereğli Emniyet Müdürü Yücel Kaya, Konya Kimse Yok Mu Şube Başkanı Hasan Aşçı, Kamu Kurum ve Kuruluş Amirleri, hizmet gönüllüleri ve Basın Mensupları katıldı.

Açılış öncesinde konuşmasını gerçekleştiren Kimse Yok Mu Derneği Konya Şube Başkanı Hasan Aşçı, 2002 yılında kurulan Kimse Yok Mu Derneğinin  “Kimse Yok Mu” diyenlere “Biz Varız” diyerek 10 yıldır dünya bazında insanların ihtiyaçlarına cevap veren bir kurum haline geldiğini söyledi. Toplumda bu ve bu tarz kurumlara yapılan yardımların asıl ihtiyaç sahiplerine ulaşıp ulaşmadığı şüphesinin yaygın olduğunu ifade eden Aşçı, Kimse Yok Mu Derneğinin gerçek manada ihtiyaç sahiplerini tespit etme noktasında çok hassas çalışmalar yürüttüğünü kaydetti. Türkiye’de 30 şube ve bu şubelere bağlı yüzlerce iyilik noktası ile Türkiye’nin en ücra köşelerinde bile “Kimse Yok Mu” diyenlere “ Biz Varız” dediklerini belirten Aşçı, 70 ülkede ki şubeleri ile de dünyada “Kimse Yok Mu” diyenlerin yardımına koştuklarını söyleyerek, Kimse Yok Mu Konya Şubesi olarak şuanda Yemen’de yardım faaliyetlerini sürdürdüklerini anımsattı.

Ereğli Kaymakamı Hasan Bağcı ise, yardımlaşma, paylaşma ve hoşgörünün hat safhaya ulaştığı bu mübarek günde yardımlaşma ve paylaşmanın çok önemli bir unsur olduğuna değinerek, bu yardımlaşma faaliyetlerinin ileriki dönemde de artarak devam edeceğine inandıklarını kaydetti. Bağcı, bu iyilik noktasının kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek sözlerine son verdi.

Gerçekleştirilen konuşmaların ardından İyilik Noktasının kurulmasına katkı sağlayanlara hediyeleri verilerek açılış gerçekleştirildi. Daha sonra Kimse Yok Mu Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Ereğli İyilik Noktası protokol üyelerine gezdirilerek,  noktanın çalışma sistemi hakkında protokol üyeleri bilgilendirildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.