Kışanak, Erdoğan'ı Esed ve Saddam'la eleştirdi

Kışanak, Erdoğan'ı Esed ve Saddam'la eleştirdi

BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, Siirt Mardin ve Batman'da yapılan KCK operasyonu ve yapılan gözaltıları eleştirdi.

Kışanak, bu 3 ilde demokrasiye ve barışa sahip çıkan herkesin gözaltına alındığını ve bu operasyonun halkın iradesine yönelik AK Parti'nin darbeci zihniyetiyle bir göz altılarla siyasi darbe operasyonu yapıldığını savundu.

BDP Siirt İl Teşkilatı'nda KCK operasyonları konusunda bir açıklama yapan Gültan Kışanak, insanların gönüllerini kazanmadan hiçbir seçimin kazanılamayacağını, insanların gönüllerinde her gün yeni bir yara açarak kaybetmeye, bir adım daha yaklaştığını iddia etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a seslenen Kışanak, “ Sokaklarda bu gün belki eylem etkinlik sayısını azaltabilirsin, ancak senin bu faşizan uygulamaların sonucunda insanların yüreğindeki tepkiyi öfkeyi her geçen daha da büyütüyorsun. Senin gerçek yüzünü her gün insanlar daha fazla görüyor. Bu faşizan uygulamalara bu despotik otoriter baskıcı yönetim anlayışına bu halk hiç bir zaman boyun eğmedi, bu günde eğmeyecek. Bunu darbecilere sorabilirsin. Bunu Kenan Evren'e sorabilirsin, bunu Doğan Güreş'e sorabilirsin, bunu Tansu Çiller'e sorabilirsin.” dedi.

Bütün darbelere karşı onurlu bir mücadele yürüttüğünü kaydeden Kışanak, “Bu ülkede Kürt halkı temel hak ve özgürlüklerini kazanma konusunda bu ülkenin eşit yurttaşları olarak yaşama konusunda, bu kadar ağır bedeller ödeyerek bu günlere kadar gelmişse, bu gün onu tersine çevirmek isteyenlere de pabuç bırakmayacak kadar güçlü ve kararlıdır. Kürt halkının yönetime katılma isteği, özerk yönetim isteği, ana dilde sınırsız konuşma isteği, ana dilin önündeki bütün engelleri kaldırma yönünde yürüttüğü mücadelesi bu güne kadar bütün diktatörlüklere bütün faşizan yönetim anlayışlarını berhava ederek her günü tek tek aşarak bu günlere gelmiştir.” şeklinde konuştu.

Ortadoğu'daki gelişmelere değinen Kışanak, Saddam ve Esed'i örnek vererek halkın iradesine karşı hiç kimsenin duramayacağını söyledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.