Konyalı eşini seviyor

Konyalı eşini seviyor

Kadına yönelik şiddetin arttığı günümüzde yapılan araştırmalar neticesinde Konya, kadına şiddet konusunda kara listede yer almadı. Buna göre Konya’da şiddete bağlı boşanmaların da az olduğu öğrenildi

Türkiye’de son zamanlarda kadın haklarına dair çalışmalar hızla yapılmaya devam ediyor. En son 8 Mart 2012 tarihinde ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesine dair kanun kabul edildi. Bu kanunla şiddete uğrayan veya şiddete uğrama tehlikesi bulunan kadınların, çocukların, aile bireylerinin ve tek taraflı ısrarlı takip mağduru olan kişilerin korunması ve bu kişilere yönelik şiddetin önlenmesi amacıyla alınacak tedbirlere ilişkin usul ve esasları düzenlenmek amaçlanıyor. Konya Barosu Kadın Hakları Merkezi’nin, kadın haklarıyla ilgili çalışmaları hakkında bilgi veren Konya Barosu Kadın Hakları Merkezi Başkan Yardımcısı Avukat Süheyla Şahin, Konya’nın boşanma oranlarında ilk sıralarda yer almamasının sevindirici olduğunu söyledi.

DAVALARA GÖNÜLLÜ MÜDAHİL OLUNUYOR

Şahin, Konya Barosu Kadın Hakları Merkezi’nin çalışmalarıyla ilgili yaptığı konuşmaya şunları söyledi: Konya’da yaşadığımız çevrede mağdur kadınların talebi halinde gönüllü olarak davalara müdahil olarak katılmaktayız. Merkezimiz, kadınlara yönelik hazırlanan kanun tasarı görüşmelerinde de aktif olarak yer almakta, her tür kanun tasarı ve taslak çalışmalarında görüş ve isteklerini ilgili birimlere iletmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.