KPSS'ye gireceklere önemli uyarı!

KPSS'ye gireceklere önemli uyarı!

ÖSYM den KPSS 2012 Ortaöğretim/ Önlisans sınav uyarısı! KPSS 2012 Ortaöğretim/ Önlisans sınavları için başvuruların 11 Temmuz'da sona ereceği ve kesinlikle uzatılmayacağı belirtildi.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, KPSS Ortaöğretim/Önlisans sınavlarına girecek adayları uyardı. ÖSYM'den yapılan açıklamada KPSS 2012 Ortaöğretim/ Önlisans sınavları için başvuruların 11 Temmuz'da sona ereceği ve kesinlikle uzatılmayacağı belirtildi. ÖSYM devam eden 2012 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim/Önlisans başvuruları ile ilgili adayları uyardı. ÖSYM, 2012 KPSS Ortaöğretim/ Önlisans sınav başvurularının kesinlikle uzatılmayacağı açıkladı.

İşte ÖSYM'den yapılan 2012 KPSS Ortaöğretim/ Önlisans Sınav Başvuruları ile ilgili o açıklama...

23 Eylül 2012 tarihinde yapılacak olan 2012 Kamu Personel Seçme Sınavına (2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans) başvuru işlemleri 18 Haziran 2012 tarihinde başlamıştır.

2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans Sınavı için 5 Temmuz 2012, saat 17.00 itibariyle toplam 2.193.342 aday sınav ücretini yatırmış, 1.944.315 aday başvuru işlemini tamamlamıştır.

Sınava başvurular 11 Temmuz 2012 tarihinde sona erecektir. Bu sınava, ortaöğretim ve ön lisans düzeyinde 3 milyona yakın adayın başvuru yapması beklenmektedir. 23 Eylül 2012 tarihinde yapılacak sınav için, başvuru sonuçlarına bağlı diğer hazırlık çalışmalarının hemen başlaması zorunlu olduğundan başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

Sadece sınav ücretini yatırmış olmak, Aday İşlemleri Sistemine (http://ais.osym.gov.tr) herhangi bir nedenle giriş yapmak, şifre değiştirmek vb. işlemler sınava başvuru sayılmamaktadır. Yukarıda belirtildiği üzere, sınav ücretini yatırdığı halde sınava başvuru bilgisi olmayan 249.027adayın başvuru yapmamış ise en kısa sürede başvurularını tamamlamaları, başvurusunu yapmış adayların ise başvuru bilgilerini Aday İşlemleri Sisteminden mutlaka kontrol etmeleri gerekmektedir.

Başvurunun son günlerinde yapılan yoğun başvurular nedeniyle Başvuru Merkezlerindeki yoğunluğun adayın mağduriyetine yol açacak bir durum oluşturmaması için, ortaöğretim mezunu tüm adaylar ile bireysel başvuru hakkı olmayan ön lisans mezunu adayların bir an önce Başvuru Merkezlerinden başvurularını tamamlamaları, İnternet üzerinden bireysel başvuru yapacak adayların da en kısa sürede başvurularını yapmaları yararlarına olacaktır.

Sınav ücretini yatıran ancak başvuru işlemini tamamlamayan adayların başvuru işlemini en kısa zamanda tamamlamaları, sınav ücretini yatırıp başvuru işlemini tamamlayan adayların ise başvuru bilgilerini, başvuru süresi içinde ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden kontrol ederek başvuru kayıt bilgilerinin bir dökümünü edinmeleri ve bu dökümü, sınavın diğer tüm aşamalarında gerekeceğinden özenle saklamaları çok önemlidir.

Adaylara ve kamuoyuna önemle duyurulur.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.