Kurt: Ereğli’nin projeci akıl sorunu var

Kurt: Ereğli’nin projeci akıl sorunu var

Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday adaylığını açıklayan Gazeteci Yazar Deniz Kurt, gazetemize önemli açıklamalarda bulundu. Kurt açıklamasında Ereğli’nin kaynak sorununun olmadığı ancak projeci akıl sorunu olduğunu ileri sürdü.

Siyaseti profesyonel bir uğraş olarak değil, bir sorumluluk unsuru gördüklerini ifade eden Kurt, “ İçinden geçtiğimiz süreçte Ereğli için siyaset yapmak, Ereğli için üretmek, çalışmak sorumluluktan da öte bir zorunluluk halini almıştır” dedi. İlerleyen süreçte CHP’den Ereğli Belediye Başkanı adayı olarak çıkması durumunda yapılacak çalışmalardan bahseden Kurt, “ Yaptığımız çalışmaların somut ve uygulanabilir projeler olarak nasıl meyve verdiğini herkese göstereceğiz. Geçtiğimiz 30 yıl boylunca Ereğli adeta varlığını ve ruhunu kaybetmiş, rüzgârın önünde savrulan bir yaprak misali çaresizliğe ve umutsuzluğa itilmiştir” diye konuştu.

Bugünlerde Ereğli’nin özgüvenini yitirmiş bir konumda olduğunu savunan Kurt, sözlerine şöyle devam etti: “ Ereğli özgüvenini yitirmiş, sinmiş ve geleceğe olan ümidini kaybetmiştir. Biz sosyal kimliğimizle, yıllardır yaptığımız çalışmalarla Ereğli halkının gözü önünde olduk. Hayal ettiğimiz ancak olanaksızlıklar nedeni ile hayata geçiremediğimiz projelerimizi hayata geçirmek için bu yola en iyi niyetimiz, ilkeli duruşumuz ve erdemli yaşantımızla çıktık. İnşallah Ereğli halkının da destekleri ile muvaffak olacağız” şeklinde konuştu.

Ereğli’nin kaynak sorununun olmadığı ancak projeci akıl sorunu olduğunu ileri süren Kurt, “ Ereğli’nin CHP Belediyeciliğine ihtiyacı var. Ereğli’de CHP’lilerinde uzun zamandan sonra Ereğli Belediyesi’ni kazanmaya ihtiyaçları var. Biz projeci aklımızla tüm sorunların üstesinden gelerek bu ihtiyaçları birleştirmek istiyoruz” diyerek sözlerine son verdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.