Lise Kayıtları Elektronik Ortamda Yapılacak

Lise Kayıtları Elektronik Ortamda Yapılacak

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Şimşek, sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına elektronik ortamda öğrenci kayıtlarının yapılacağını açıkladı.

Şimşek konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamasında; “2012-2013 eğitim – öğretim yılında sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarının 9. sınıflarına yeni öğrenci kayıtları için müracaatlar, Milli Eğitim Bakanlığının e-okul sistemi üzerinden e-kayıt ile elektronik ortamda yapılacaktır.

E-kayıt sistemi üzerinden başvuru yapmayanlar aday kayıt başvurularını 13-31 Ağustos 2012 tarihleri arasında genel lise ve meslek liseleri müdürlüklerine yapabileceklerdir. Aday kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra okul idareleri ve ilgili komisyon tarafından gerekli kontroller yapılacak ve en geç 07 Eylül 2012 tarihinde kesin kayıt işlemleri başlayacaktır.

 07-14 Eylül 2012 tarihleri arasında da kesin kayıt kabul işlemleri tamamlanacaktır.

Bakanlığımız Genelgesi gereğince, sınıf mevcutları imkânlar dâhilinde 40 (kırk) öğrenciyi aşmayacak şekilde planlanmış olup,

Ereğli Teknik ve EML.:390

Ereğli Kız Teknik ve Meslek Lisesi: 150

Ereğli Ticaret Meslek Lisesi: 200

Ereğli İmam Hatip Lisesi: 200

Ereğli Atatürk Lisesi: 340 öğrenci kontenjanı ile kayıt yapabileceklerdir.

Mazeretleri nedeniyle, 13-24 Ağustos 2012 tarihleri arasında aday kayıt yaptıramayan öğrenciler, yeni öğretim yılı başlamadan Valilik tarafından belirlenecek bir takvim çerçevesinde, kayıt ve yerleştirme işlemlerini yaptırabileceklerdir.

Terör saldırıları sonucu şehit olan ya da malul duruma düşen öğretmenlerimizin çocukları, şehit, malul ve muharip gazi çocukları ile özel eğitime ihtiyacı olan öğrenciler, durumlarını belgelendirmeleri ve istemeleri halinde, istedikleri genel lise veya meslek lisesine kayıtlarını yaptırabileceklerdir” dedi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.