Meram Tıp’ta mezuniyet heyecanı

Meram Tıp’ta mezuniyet heyecanı

Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi 2011–2012 yılı mezunlarını verdi

Mevlana Kültür Merkezi’nde düzenlenen mezuniyet programı üniversitemizin halk oyunları ekibinin gösterisiyle başladı. Mezun olan 136 öğrenciye mezuniyet belgeleri verildiği programın açılış konuşmasını Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Özkağnıcı yaptı. Özkağnıcı, öğrencilerini mezun etmenin mutluluğunu yaşadığını söyleyerek, “6 yılın sonunda ayrılık geldi çattı. Bundan sonraki hayatınızda vize, final olmayacak. Mazeretsiz bir hayata adım atıyorsunuz. Yuvadan uçmadan önce uçmayı öğrendiniz. Sizler umut ışığının kendisisiniz. Vicdan ve bilim sizlerin yolunu aydınlatsın. İnsanlara umut ışığı olmak kolay değil” dedi.

HEKİMLİK MESLEĞİ HATA GÖTÜRMEZ

Hekimlik mesleğinin hata götürmez olduğunu söyleyen Özkağnıcı, “Uygulayacağımız yanlış bir tedavi veya teşhis sadece hasta ve doktoru değil, tüm insanlığı etkiler. Bu bilinci en iyi şekilde yaşamalısınız. Her zaman için hastalarınızı yanlış bilgilendirmekten kaçının. Bilgilerinize hoşgörü ve sevgiyi katmalı ve yaptığınız işi insanlık adına yapmalısınız. Mesleğinizi, hastalarınızı sevin. Tüm hastaları kendi anne, babanız ve kardeşiniz gibi görmeli, bunu düşünerek mesleğinizi yapmalısınız.” diye konuşu.

İNSANLIĞA GÜZEL HİZMETLER İÇİN YETİŞTİRİLDİNİZ

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker de sağlık eğitiminde önemli gelişmelerin olduğunu söyleyerek, “30 yıllık deneyimin adresi olan Meram Tıp Fakültesi bugün 25’inci dönem mezunlarını veriyor. Siz mezun olacak öğrencilerimizin hastalarınıza ve insanlığa zarar vermemeniz için bir dizi eğitimden geçtiniz. İnsanlığa güzel hizmetler vermek için yetiştirildiniz. Ülkemizde sağlık eğitiminde son yıllarda bir hayli gelişme oldu. Bu gelişmeler ile herkesin bilgiye ulaşması daha da kolaylaştı. Bu nedende öğrendiğiniz bilgileri daha da sorgulayıcı bir tavır ile kendinize almalısınız” dedi.

HEKİMLİK ZOR MESLEKTİR

Hekim olmanın kolay olmadığını söyleyen Prof. Dr. Muzaffer Şeker, “6 yıllık eğitim sürecinde bir hayli sıkıntılar yaşandı. Geceniz gündüzünüz bir birine karıştı. Bu zorlu süreç sonucunda hizmetlerin en güzeli olan ‘insana hizmet’ konusunda sizler daima en önde olacaksınız. Bu görev bilinci ile mesleğinizi icra etmenizi istiyorum” ifadelerini kullandı.  Dünyanın her yerine Türkiye’den sağlık elemanı gittiğini söyleyen Şeker, “Ülkemizde sağlık sorunlarına cevap verecek olan bu gençler, yeteneklerini dünyanın her tarafında gösteriyor. Bizim ülkemizde yetişmiş olan birçok hekimle dünyanın her tarafında karşılaşmamız mümkün. Bu hekimlerimize güvendiğimiz gibi sizlere de güveniyoruz” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.