MHP'den Hüseyin Aygün tepkisi

MHP'den Hüseyin Aygün tepkisi

PKK'nın ilk kez bir siyasetçiyi kaçırmış olması politika dünyasını ayağa kaldırdı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Edip Semih Yalçın, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün PKK'lılar tarafından kaçırılmasını değerlendirirken, "Hadise fevkalade üzücü, endişe verici" dedi.

Bingöl'de partisinin kongre çalışmalarına katıldıktan sonra Ankara'ya gitmek üzere Elazığ Havaalanı'na gelen MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün PKK'lılar tarafından kaçırılmasını değerlendirdi.

Yalçın, şöyle dedi:

"Hadise fevkalade üzücü, endişe verici. Biran evvel emniyet teşkilatımızın gerekli önlemleri alarak bu olayın üzerine gideceği ve sayın milletvekilimiz kurtaracaklarını temenni ediyoruz. Ancak burada işaret edilmesi gerek şey maalesef Türkiye'de terörün geldiği noktadır. Adeta kurşun adres sormaz dercesine, terörün de adres sormadığını görüyoruz. Milletvekili kaçırmaya kadar uzanan bir terör, maalesef özellikle son dönemde çok ciddi bir mesafe kaydetmiştir. 10 yıllık mevcut siyasi partinin uygulamalarının da terör dediğimiz bu belayı bu ülkeden uzaklaştırmaktan ziyade artarak devam ettirdiği ve bunun önüne geçemediğini görüyoruz. Bundan sonraki süreçte biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak terörle nasıl mücadele edilmesi gerektiği konusunda mevcut siyasi iktidarı devamlı uyardık, uyarmaya devam ediyoruz. Uyarmamızın ötesinde de bu konuda eğer mevcut iktidar bir şey yapacaksa terörün bitirilmesi adına kendisine destek vereceğimizi genel başkanımız sayın Devlet Bahçeli'nin ağzından defalarca ifade edilmiştir"

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.