“Mısır Yetiştiriciliği” konulu panel

“Mısır Yetiştiriciliği” konulu panel

Dün Ereğli Ziraat Odası Toplantı salonunda “Mısır Yetiştiriciliği” konulu panel düzenlendi.

Ereğli Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün organizasyonu ile Ereğli Ziraat Odası toplantı salonunda “Mısır Yetiştiriciliği” konulu konferans düzenlendi. Ereğli Kaymakamı Hasan Bağcı, Ereğli Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Özkan Özgüven, Ereğli Ticaret Borsası Başkanı Amil Acar, Ereğli Ziraat Odası Başkanı Cafer Tatlıdil ile çiftçilerin katıldığı panele konuşmacı olarak gelen Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri bölümünden Prof. Dr. Süleyman Soylu ile Karapınar Toprak ve Su Araştırma Enstitüsü Uzmanlarından Erdal Gönülal katılımcılara hitap etti.

Programın açılış konuşmasını yapan Ereğli Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Özkan Özgüven, mısır yetiştiriciliğinin son yıllılarda büyük oranda arttığını belirttiği konuşmasında mısır yetiştiriciliği konusunda birçok çiftçinin bilgisini arttırmak gerektiğinden hareketle böyle bir panel düzenlediklerini ifade etti.

Ereğli Kaymakamı Hasan Bağcı ise ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalı Ereğli’de çiftçilerin böylesine güzel eğitim programları ile bilinçlendirilmesinin son derece sevindirici olduğunu kaydetti.

Konuşmaların ardından Prof. Dr. Süleyman Soylu  “Mısır Yetiştiriciliği” konusunda çiftçilere önemli açıklamalarda bulunurken, mısır yetiştiriciliğinin püf noktaları hakkında çiftçilere bilgi verdi. Karapınar Toprak ve Su Araştırma Enstitüsü Uzmanlarından Erdal Gönülal ise çiftçilerin sorularını yanıtladı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.