Nisan Yağmurları İlkokulu tanıtıldı

Nisan Yağmurları İlkokulu tanıtıldı

Ereğli Nisan Yağmurları İlkokulu Yönetimi Ereğli’de ki basın kuruluşları temsilcileri ile birlikte sabah kahvaltısında bir araya gelerek okulun açılışı öncesinde okul hakkında bilgi verdi.

Ereğli Nisan Yağmurları İlkokulunun açılışına kısa bir süre kala okul yönetimi Ereğli basını ile kahvaltıda buluştu. Kahvaltı sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Okul Müdürü Yunus Toprak, misyonlarının Milli-manevi, kültürel değerleri benimsemiş ve gücünü bu değerlerden alan, birlik ve beraberlik içerisinde farklı milletlerle iletişim kurabilen, bütün yönleriyle gelişmiş yüksek karakterli nesiller yetiştirmek olduğunu söyledi.

Toprak, “Karakter eğitimi okulumuzun en önem verdiği hususlardan biridir. Karakter eğitiminin bütün kültürlerdeki ortak noktası kişinin iç dünyasını ruhunu ve özünü görebilme anlamında kendini bilmesidir. Okulumuzda karakter eğitimi özel bir rehberlik programı kapsamında tüm derslerimizde yürütülmektedir. Öğrencilerimize hem milli hem de evrensel değerlerin kavratılması ve bu değerleri duygu düşünce ve davranışlarına yansıtabilmeleri amaçlanmaktadır.

Karakter eğitimi sadece tek derse sıkıştırılmış bir eğitim değildir. Öğrencinin yaşamı boyunca devam eden okulunda, evinde, sosyal hayatında, arkadaşları arasında yani hemen hemen her alanda varlığını sürdüren bir eğitimdir. Mükemmel insan olmak için doğru ve iyi olana odaklanmak ve bunların peşinden gitmek gerekir. Sadece kötülüklere hayır demek insanı ahlaklı ve karakterli yapmaz. Bu doğrultuda toplumsal önemi olan yaşayan değerlerimize de sahip çıkmak gerekmektedir.

Tek gayemiz değerler eğitimine duyulan ihtiyacın arttığı son zamanlarda yok olmaya başlamış olan değerlerimizi korumak çocuklarımıza bu değerleri gelişim dönemi özelliklerine uygun olarak kazandırabilmektir. Öğrencilerimizin sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanmasına önem veriyor ve bu amaçla kendi bünyemizde, uzmanlardan oluşan bir beslenme ekibi bulunduruyoruz. Eğitimli aşçı kadromuzun yanı sıra gıda mühendisi ve diyetisyenimizle öğrencilerimizin gelişimine en uygun beslenme listelerini hazırlıyoruz. Kahvaltı ve yemek listeleri gıda mühendisi ve diyetisyen denetiminde çocukların ihtiyaçları olan temel besinleri alabilecekleri, onların hareketli bünyelerine yetecek enerjiyi sağlayabilecekleri yemek kombinasyonları şeklinde hazırlanıyor. Bu listeler velilerimizin de bilgi edinmesi için yayınlanmakta ve ailenin akşam menülerini çocukların öğle yemeklerine göre ayarlanması sağlanıyor” dedi.

“Yaşayarak Öğreniyor, Öğrenerek Yaşıyoruz”

Okul Müdürü Toprak, eğitim politikaları hakkında ise şu bilgileri verdi:

“Nisan Yağmurları Eğitim Kurumları “Eğitimde değişen ve gelişen yaklaşımları uygulamada öncü, güvenen ve güvenilen bir eğitim kurumu olarak lider şahsiyetli bireyleri hayata hazırlamayı” hedefler. Eğitimde bireysel eğilimlerin ön plana geçtiği günümüzde, kurumumuzda uygulanan karakter tanıma teknikleri sayesinde öğrencilerimizin güçlü ve zayıf yönlerini tespit etmekte ve velimize rapor halinde sunmaktayız. Böylece anne ve babalar çocuklarının karakterlerini tanıyarak onlara göre davranış modelleri geliştirebilmektedir. Bu durum öğrenci üzerinde daha kalıcı ve verimli bir eğitim meydana getirmektedir” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.