Ödemeler Son Güne Kalnca Meterelerce Kuyruk Oluştu

Ödemeler Son Güne Kalnca Meterelerce Kuyruk Oluştu

Ödemelerini son ödeme gününe bırakan mükellefler vergi dairesinde oluşturulan metrelerce uzunluktaki kuyruğun ardından birde sistemlerin de azizliğine uğrayınca mağdur duruma düştüler..

Bazı kamu alacaklarını yeniden yapılandırılan alacakların 8’nci taksiti, 2012 yılı 2.taksit Motorlu Taşıtlar Vergisi ödeme süresi ve 2011 yılına ait yıllık gelir vergisi 2. taksit ödeme sürelerinin son gününe bırakılmaması gerektiği uyarılarına rağmen taksit ödemelerini son güne bırakan vatandaşlar metrelerce oluşturulan kuyruğun ardından bir de sistemlerin azizliğine uğrayarak mağdur duruma düştüler.

Konu ile ilgili olarak bilgi veren Ereğli Vergi Dairesi Müdürü Nazım Yılmaz, mükelleflerin ödemelerini Vergi Dairesi Veznelerine, Tahsilât yetkisi verilen bankalara ve internet ortamında ödeyerek ödemelerini son güne bırakmamaları uyarısında bulunduklarını fakat vatandaşların uyarılara rağmen ödemelerini son güne bırakarak metrelerce kuyruk oluşturduklarını kaydetti.

Yılmaz, vatandaşların bundan sonraki süreçte ödemelerini son güne bırakmamaları uyarısında bulunarak sözlerine son verdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.