Onlar gönül elçisi oldu, ya siz?

Onlar gönül elçisi oldu, ya siz?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürütülen "Gönül Elçileri" projesi kapsamında Ereğli’den gönül elçisi olmak isteyenlerin sayısı bin 135’i buldu.

Konu ile ilgili olarak gazetemize özel açıklamalarda bulunan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Ereğli Vasfiye Ergin Çocuk Esirgeme Kurumu Müdürü Osman Tezcan, Ereğli’de gönül elçisi olmak isteyen kişi sayısının bin 135’e yükseldiğini belirterek, bu rakamın Ereğli’yi Konya genelinde birinci sıraya taşıdığını kaydetti. Proje kapsamında 949 gönül elçisi sayısı ile Selçuklu ikinci sırada, Seydişehir’in 831 gönül elçisi ile üçücü sırada ve 539 gönül elçisi ile Meram’ın dördüncü sırada yer aldığını kaydetti. Projenin toplumun dezavantajlı kesimler arasında yer alan kimsesiz çocuk, şiddet gören kadın, bakıma muhtaç yaşlı ve engelli bireyleri kapsadığını ifade eden Tezcan, projede ki asıl amacın gönül elçisi olmak isteyen insanlarla yardım almak isteyen insanları aynı platformda buluşturmak olduğunu kaydetti.

Ereğli'de gönül elçisi olmak isteyen insan sayısını arttırmak için kamu spotları ile projeyi duyuracaklarını belirten Tezcan,  http://www.konyagonulelcileri.gov.tr/  linkinden konuya ilişkin detaylı bilgiye ulaşılabileceğini dile getirdi.

Gönül Elçileri Çocuk Yuvasında

“Gönül Elçileri” projesi kapsamında yapılan çalışmalar doğrultusunda Ereğli’de ki bir grup gönül elçisi Ereğli Kaymakamı Hasan Bağcı’nın eşi Firdevs Bağcı’nın organizasyonunda Ereğli Vasfiye Ergin Çocuk Yuvasına ziyaret gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen ziyarete Ereğli Kaymakamı Hasan Bağcı’nın eşi Firdevs Bağcı, Ereğli Emniyet Müdürü Yücel Kaya’nın eşi Nurgül Kaya ve diğer gönül elçileri katıldı. Gerçekleştirilen ziyarette çocuklarla ilgilenen gönül elçileri onlarla hoş vakit geçirdiler. Yapılan ziyaretle ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Firdevs Bağcı, gerçek gönül elçileri olarak toplumun yardıma ihtiyacı olan her kesimi ile bir arada olduklarını ve bundan sonra ki süreçte de bu gönül projesinin bir çığ gibi büyümesi için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışacaklarını kaydetti.

Konuşmaların ardından çocuklara çeşitli hediyeler dağıtıldı. Umut Yaygır-Yeni Ereğli

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.