Organik tarım anlatılacak

Organik tarım anlatılacak

Ereğli İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Organik Tarım bilgilendirme toplantısı düzenlenecek.

18 Nisan Perşembe günü sat 13.30’da Ziraat Odası Toplantı Salonunda düzenlenecek olan “Organik Tarım” konulu bilgilendirme toplantısına tüm üreticilerin davetli olduğu açıklandı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ziraat Yüksek Mühendisi Özkan Özgüven, “İlçemiz iklim ve coğrafi özellikleri ile organik tarım için elverişli sahalara sahiptir. Üreticilerimize katma değeri yüksek ürünler yetiştirerek gelir düzeyini arttırmak amacıyla teknik destek sağlıyoruz. Yapılacak bilgilendirme toplantısına bütün üreticilerimizi bekliyoruz” dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Özkan Özgüven Ereğlili Çiftçilerin ve İşletmelerin Bu Projeden Yararlanmasını İstedi.

 

Ereğli’de her geçen gün artan tarım potansiyeli ve Ereğli’nin bu konuda yeni yatırımcılar açısından cazibe merkezi haline gelmesi göz önüne alındığında üreticilerimizin yeni dönemdeki projeleri için gerekli finansmanın bir kısmını karşılayabilecekleri Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun vermiş olduğu hibeler yatırımcılar için fırsat niteliği taşımaktadır.

 

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun daha öncede bu gibi finans desteklerinde bulunduğunu belirten Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Özkan Özgüven, “ Ereğli’de tarım sektöründe son yıllarda yeni yatırımcıların artması bizleri her geçen gün daha çok sevindiriyor. Bizler bu gibi yatırımların artması halinde Ereğli tarımının şu anda bulunduğundan çok daha iyi duruma gelebileceğinin bilincindeyiz. Bu bilinçle kamu olarak üstümüze düşenleri yapmanın gayretindeyiz. Bu yatırımlara en büyük destek olarak ortaya çıkan İPARD Programı her geçen gün üreticilere daha çok destek olmakta. İPARD Programı amacı gerekli finansal desteklemeyi sağlayarak, ortak tarım politikası ve gıda güvenliği, veterinerlik ve bitki sağlığı ile ilgili alanlara ilişkin topluluk standartlarının uygulanması ve kırsal ekonominin desteklenerek, kırsal alanların sürdürülebilir kalkınmasına katkı sağlanması” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.