Öztürk: Adaylıktan çekilmedim!

Öztürk: Adaylıktan çekilmedim!

Ereğli Süt Üreticileri Başkan Adaylığından çekildiği yönünde ki iddiaların atılmasının ardından Ereğli Süt Üreticileri Birliği Başkan Adayı Bahaattin Öztürk yazılı bir açıklama yaptı. Öztürk açıklamasında, “ Şahsımın adaylıktan çekildiği yönünde ki asılsı

Öztürk açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Ereğli süt üreticiler birliğinin 02.02.2013 tarihinde yapılacak olan olağan kongrede adaylığımı açıklamıştım. Kamuoyunda bilinçli olarak şahsımın adaylıktan çekildiği gibi asılsız dedikodu niteliğinde söylentiler oluşturulmaktadır. Daha öncede açıkladığım gibi süt birliği başkan adaylığım devam etmektedir. Birliğimizi bugünlere kadar başarılı çalışmalarıyla yöneten başta birlik başkanımıza ve değerli üyelerine teşekkür ederim. Bende bu başarılı çalışmalara yenilerini eklemek için göreve talibim. İnşallah süt üreticilerimizin destekleri ile birliğimizi daha iyi noktalara birlikte taşıyacağız.

Bir başka konu ise, diğer aday arkadaşımızın bizim telaşlı olduğumuzu söylemesidir. Biz hiçbir zaman ne telaşa nede rehavete kapılmayız. Ben de sormak istiyorum peki sizin telaşınız nedir? Şuan mevcut kooperatif başkasınız neden kooperatifinizi güçlendirmiyorsunuz? Birliğimizi zora sokmak için ayrıldığınızda 33 ton sütünüz bulunmaktaydı. Neden şuan 12 ton sütünüz var? Birlikten ayrıldığınızda bizim sütümüz 50 tondu şu an ise rakam 200 tondur. Neden başkan adayı olduğunuz birliğe üretim yaptığınız süt miktarı 10 ton iken sadece 500 litresini vermektesiniz? Acaba sizin telaşınız rakamların büyüklüğünden mi?

Ayrıca, süt birliğine bugüne kadar defalarca müfettiş gelmesine rağmen hiçbir zaman usulsüz ve kanunsuz bilgilere rastlanmamıştır. Seçimlerin ertelenmesi ise sadece üyelik işlemlerinden kaynaklanan evrakların eksikliğindendir. Bu eksiklikler giderildiğinde tekrar seçime gideceğiz. Bu konuları kamuoyu ve değerli üreticilerimizin bilgilerine sunar, desteklerini bekler saygı ve sevgilerimi sunarım”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.