San Belediye Hizmetlerini Değerlendirdi

San Belediye Hizmetlerini Değerlendirdi

Ereğli’de bir yerel televizyonda ki programa katılan CHP Ereğli İlçe Başkanı Fatih San, Ereğli Belediyesinin çalışmalarını yetersiz bulduklarını söyleyerek, “Seçim öncesi verilen sözlerden hangisi yapıldı” diye sordu..

ERT TV’de Emrah Çakıcı’nın hazırlayıp sunduğu “Gazeteci Gözüyle” isimli programa katılan Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli İlçe Başkanı Fatih San,  Başkan Oprukçu’nun çalışmalarını yetersiz bulduklarını kaydetti. “Seçim öncesi verilen sözlerden hangisi yapıldı” diye soran San, “Şahıslar yıktıklarıyla değil yaptıklarıyla anılırlar. Başkanın yaptığı hiçbir eser yok” cümlesini kullandı.

“5 Bin Konut Denildi 5 Konut Bile Yapılmadı”

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu’nun seçim öncesinde verdiği vaatleri yerine getirmediğini ifade eden San, “Seçim öncesi verilen sözlerden hangisi yapıldı”  diye sordu. San, Başkan Oprukçu’nun 5 bin konut vaat ettiğini ancak 5 konut bile yapamadığını dile getirerek, “ Seçimlere az bir süre kalmasına rağmen verilen vaatlerin hemen hemen hiçbirinin yerine getirilmediğini görüyoruz. Sayın Oprukçu 5 yılda 5 bin kişiye iş imkânı diyordu, yerine getirilmedi. 5 yılda 5 bin konut diyordu, 5 konut bile yapılmadı. 5 bin öğrenciye burs diyordu, yapılmadı. Verilen vaatlerinin yerine getirilmesinin aksine yaptıkları ile değil her zaman yıktıkları ve yıkacakları ile övündüler, övünüyorlar” dedi.

San, şimdiki yerel iktidarın somut anlamda yaptığı hiçbir eser olmadığını da dile getirerek, “Bundan önceki yerel iktidarda olan partilerin somut manada yaptığı eserler var. Mesela AK Parti Belediyesi döneminde Ereğli’ye Kültür ve Spor Merkezi kazandırıldı. Şimdi görüyoruz ki MHP döneminde Belediye tarafından yapılan somut bir eser yok” diye konuştu.

Altyapı ve üst yapı çalışmalarının Belediyelerin asli görevi olduğunu vurgulayan San, yapılan bu çalışmaların Ereğli’ye kazandırılan ekstra hizmetler olarak gösterilmesinin doğru olmadığını söyleyerek, “CHP döneminde yapılan hizmetler ortada. Bu hizmetlerin üzerine konulması gerekirken hep geriye doğru bir gidiş var. Sümerbank arazilerinin alınmasını CHP’li Belediye gerçekleştirdi. MHP’li Belediye ise taş evleri Adalet Bakanlığı ve Jandarmaya verdi. AKP’li Belediye ise sit alanı ilan ettirdi. Şimdi ise Belediye tarafından alınmaya çalışılıyor. Bu nasıl mantık. Hem siz veriyorsunuz hem de almaya çalışıyorsunuz” şeklinde konuştu.

Ereğli P.M.Y.O Karaman’a  Gidecek

Ereğli gündemine de değinen San, Ereğli Polis Meslek Yüksek Okulu’nun 1 yıl sonra kayıtlarının durdurulup Karaman’a gideceğini ifade etti. AKP İlçe Teşkilatından ‘Polis Meslek Yüksek Okulu gitmeyecek’ yönünde açıklama geldiğinin sorulması üzerine San, “Göreceğiz bakalım. Biz de buradayız, onlarda. 1 yıl sonra Ereğli Polis Okulu nerede olacak” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.