San: Bu ülkeye padişahlık gelmeyecek!

San: Bu ülkeye padişahlık gelmeyecek!

Gazetemizin dünkü yayının da manşete taşıdığımız “ Türkiye için başkanlık sistemi şart” başlıklı habere istinaden CHP Ereğli İlçe Başkanı Fatih San sert açıklamalarda bulundu.

AK Parti Ereğli İlçe Başkan Vekili Yusuf Engin Öksüz’ün “Türkiye için başkanlık sistemi şart”  açıklamasının ardından CHP Ereğli İlçe Başkanı Fatih San Öksüz’e iktidarlarının icraatları noktasında çeşitli sorular sordu.

İşte San’ın o açıklaması: “Sabah gazeteyi alınca başlıkta “Türkiye için başkanlık sistemi şart” yazdığını gördüm. Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe başkan vekili Yusuf Engin Öksüz’ün yazdığı yazıyı okudum. Düşüncelerinin istikrar adı altında ülkemizi pazarlamak olarak gören bir zihniyetin hiç değişmediğini gördüm. “Öncelikle muhalefet partileri iyi bilsinler ki bu toprakları bize vatan yapan dedelerimiz 1923’de Cumhuriyet ile yönetilmeye nasıl coşkuyla karar verdilerse bizde aynı coşku ve kararlılıkla bu kararın arkasındayız.” Diyor Başkanlık sistemini bu coşkuyla istiyorlarmış. 

Soruyorum size Tüpraş’ ilk ihalede kaça sattınız? Daha sonra kaça satıldı? Soruyorum size Tekel’i kaça sattınız? Daha sonra kaça satıldı. Soruyorum size Seydişehir Alüminyum tesisini içinde limanı elektrik santrali olan 4,5 milyar dolar olan tesisi kaça sattınız? Soruyorum size bu ülkede yabancılara kaç tane maden ruhsatı verip, siyanürle doğayı kirletiyorsunuz? Verdiğiniz ruhsatla yabancılara ülkenin toprak bütünlüğünün kaçının elimizden çıktığını biliyor musunuz? Soruyorum size AKP zamanınızda köylünün elinden yabancılara satılan ne kadar toprağımız olduğunu? Soruyorum Osmanlı tarihini atlayarak geçenlere, Lazistan Kürdistan Eyaletleri vardı diyen ve bu özlemi canlı televizyonlarda açıklayanlara eyalet düşüncemiz yok diyen Sayın Öksüz’e soruyorum Eyalet özleminiz var mı yok mu? Başkanız var diyor ama iyi düşün öyle cevap ver. Çok daha.

T.C. ibaresini kaldırmadığınızı söylüyorsunuz. Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankasından Abdullah Öcalan mı kaldırdı? Söyleyin bizde bilelim. Sağlık bakanlığı tabelalarından Murat Karayılan mı kaldırdı? Valiliklerden Yunanistan hükümeti mi kaldırdı söyleyin.  Ülkenin genelkurmay başkanını terör örgütü üyesi olmaktan içeri atacaksınız. Terör örgütü üyelerini tahliye edeceksiniz. Sizin terör anlayışını sorgulamak gerekiyor. Sayın Öksüz ilk 10 ekonomiye lafla girilmez. Dünyanın hiçbir yerinde ileri teknolojik ürünlerini, kimyasalları, ilaç, enerji, ağır sanayi, bileşim teknolojilerini, tohumunu üretemeyen ülke ancak rüyasında ve lafla girer. Gülerler size.

Yıllarca Kuran’ı Kerim ve ezan Türkçeye çevrildi diye CHP’yi suçladınız. Halkımız dinini bilsin anlasın diye yapılan bu güzelliği silah olarak kullandınız.  Bugün Kürtçe Kuran okunuyor diye bayram edeceksiniz. Ne oldu size?

Ülkeye yaptığınız kötü duble yollar dışında yaptığınız ne var? Sadece satmayı iyi biliyorsunuz. Bu ülkeyi birleştirmek yerine ayrıştırmayı, açılımları yapan sizlersiniz” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.