San: Halkımız artık kabul etmiyor!

San: Halkımız artık kabul etmiyor!

Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli İlçe Başkanı Fatih San yaptığı yazılı açıklamada halkın artık yapılan yanlışları kabul etmediğini kaydetti.

San yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi : “İnsanlarımız artık gerçekleri görüyor. Ülkemizin değerlerinin yok edildiği, kendi haklarının elinden alındığını görüyor. Artık “buna dur!” demenin zamanının geldiğini söylüyorlar.

Yıllardır söylüyoruz bu hükümetin halkımıza vereceği hiçbir şey yok. Zengini daha zengin, fakiri daha fakir yapacak bir ekonomik ve siyasal yapıyı destekleyen bir siyasal yapının parçası oldular. Olmaya da devam ediyorlar.

Karadeniz de HES projeleriyle ellerinden alınan sularına isyan ediyorlar. Bu uğurda mücadele veren 17 kadını hapse attılar. Karadenizli kadınların çığlıkları artık tüm Türkiye de yankılanıyor. Bu çığlığa sessiz kalamayan Karadenizli 24 sanatçı bir klip yaptılar. Sanatçı duyarlılığı budur. Halkına kulak vermek onların sözcüsü olmaktır.

“Satan kim? Alan kim?

Satan kim alan kim!” Artık soruyor çünkü elinden ekmeğini alanlar suyuna da göz koyduğunu görüyor. Ne ettin? Sorusunu soruyor. “Yıllarca verdik bizim uşağımız diye” ama yanıldıklarını anladılar. İkizdere üzerine 36 adet HES yapılacak dördü tamamlandı su yatağı ve köylülerimiz suyu göremez oldu. Şair İbrahim Karaca ne güzel anlatmış.

Duman vurmuş kemençenin yayına Haramiler el uzatmış aşına Tütününe fındığına çayına

Ne susarsın çağır can yoldaşını Dağlar başına…! Karadenizli kadınlar direneceğiz diyorlar.

En çok oy aldığı Karadeniz Bölgesinden yükselen bu isyanlar AKP hükümetinin, Anavatan Partisi gibi biteceğinin bir göstergesidir. En ufak protostaya daha tahammülü olmayan bir hükümet var. Kadınlarını hapse atan, Hukuku yok eden, komutanlarını terör örgütü yapan, mezarda emekliliği halkına reva gören, öğrencilerini yerlerde sürükleyen halkına zulmeden bir hükümet iktidarda kalamaz. Burada demokrasiden bahsedemeyiz. Başkanlık sistemi ile diktatörlüğün ayak sesleri işitilmekte. Terör örgütü liderine Anayasanın Vatandaşlık ilkesini yazdıranlara Halkımız izin vermeyecek.  Halkının haklı çığlıklarına kulak vermek zorundasınız. Yıllarca oyaladınız. “yaptık yapmaya devam edeceğiz.” Diye ne yaptınız? Yolun kenarına bir yoldan başka ne yaptınız? Hiçbir şey, ülkenin yıllardır ürettiği değerleri babanızın malı sanıp satmaktan başka ne yaptınız? Her şey para artık insanlarımızın ve ülkemizin gururunu incittiniz.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ‘800 lira büyük para geçinilmez diye bir şey yok. Geçinirsiniz.’ Diyen bir bakan var. Allah aşkına bu bakan başka bir ülkede mi yaşıyor. Çığlıklar yükseliyor gidişleri yakın.

Ben yaptım oldu mantığını her yerde devam ediyor. Ereğli de Okulların 4+4+4 sistemine geçilmesiyle Kasım Topak İlköğretim Okulunun ortaokula çevrilecek olması mahalle halkını isyan ettiriyor. Nasıl bir anlayışı temsil ediyorlar merak içerisindeyim.

Medaş’ın özelleştirilmesiyle daha iyi hizmet gelecek diyen halkımız bir kez daha yanılmıştır. Hizmet değil eziyet gelmiştir. Medaş’ın uygulamaları halkımızı bıktırmıştır. Özel sektörün hizmet değil kâr düşüncesi kaliteyi getirmeyecektir. Özelleşince güzelleşecek diyenlere duyurulur.

Akşehir ilçesi Afyon’a bağlanmak istiyor teşviklerden yaralanmak için. Bazıların duyar sanırım Konya büyükşehir ne işimiz var diyen çıkmıyor nedense Akşehir de”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.