San’dan Aziziye ziyareti izlenimleri

San’dan Aziziye ziyareti izlenimleri

CHP Ereğli İlçe Başkanı Fatih San ve yönetim kurulu üyeleri kasaba ve köy ziyaretleri çerçevesinde Aziziye kasabasına ziyaret gerçekleştirdi.

Yapılan ziyaretle ilgili izlenimlerini aktaran Fatih San şu ifadelere yer verdi: “Kasaba ve köy ziyaretlerine devam ediyoruz. Aziziye Kasabası sakinleriyle buluştuk. Bu köy gezilerimiz bizlere ciddi anlamda bir yol gösterecek. Seçim çalışmalarımızda onların sorunlarını gündeme getirmek, sorunlarına çözüm üretmek ve onların yanında olduğumuzu hissettirdiğimizde çok şeyler değişecek. Eleştirmek yerine, kendi yapacaklarımızı anlatıyoruz.
Bir şehrin kalkınması için en gerekli olan sanayinin olmasıdır. Sanayisi olmayan şehirler ya emekli kenti olur ya da küçülmeye mahkûm olur. On yıldır bir sanayi yatırımı alamayan Ereğli komşu illere göre çok küçük bir büyüme sağlayıp, yarışta geride kalmıştır. Teşvikten yararlanan Aksaray ve Niğde gibi iller çok değerli hocamız Prof. Dr. Turgut Tüfekçi’nin mesajında bildirdiğine göre son 10 ayda 350’ye yakın teşvik almışlar, 400’ün üzeride de arsa satışı gerçekleştirmişlerdir. Şehrimizde bir mum dahi yakılamazken oralarda yıldızlar yanacak. Mevlana Kalkınma Ajansı’nın projelerinde Konya ili 7, Karaman ili de 4 teşvik almış. Ereğli yine yok. Büyükşehir yasasıyla birlikte belki il olur diye bekleyenler bir kez daha yanıldılar. AKP hükümeti bizi il yapmayacak. Yapılmadığı sürece hiçbir teşvikten yararlanamayacağız. Bırakın teşviki İller Bankası’ndan hakkına düşen parayı dahi alamamaktadır Ereğli. Bizler bir tek teşvikten yaralanamıyoruz. Film seyreder gibi seyredecek miyiz? Kendi kendimize konuşup duracak mıyız? Çözüm sunan CHP’ye uzaktan bakacak mıyız? Çözüm için sandıkta şans verecek miyiz? Bu soruları kendimize bir kez daha soralım.
Aziziye Kasabası’nda halkımızın en çok konuştuğu konu İmralı’da Bebek Katili Apo ile yapılan görüşmeler. Köylülerimiz, bu konunun sürekli basında yer almasından ülkemizin ve insanlarımızın onurunun kırıldığını, her gün saatlerce bu görüşmelere kim gidecek, ne görüşecekler diye haber dinlemekten bıktıklarını ve bu hükümetin halkı kandırdığını söylediler. “Milliyetçiliği ayaklar altına alanlara teröristlerle masaya oturanlara oy yok bundan sonra” diye sert tepkilerini dile getirdiler.

Cüzdanından kredi kartlarını çıkarıp masaya attı bir vatandaşımız. “Bankalara mahkûm olduk. Bazı aylar ödeyemediğimiz durumlar oluyor geçen ay 100 TL kalmıştı 5,5 TL farkını aldılar bir ayda bu kadar faiz ödenir mi?” diye yakınıyor. Diğerleri de şunları söylüyor:

“Eskiden o kötü kamyonlarla hem para kazanıyorduk hem de kamyonumuzun değeri artıyordu. Şimdi yeni çekiciler alıyoruz bir yıl geçmeden fiyatı yarıya düşüyor çalıştığımızda bankaya ödüyoruz biz bu işten hiçbir şey anlamadık. Mazot 4 Buçuk lira, K1 belgesini 17 bin 500 TL’ye alıyoruz. Nasıl işin içinden çıkacağız? Gerçekten köylümüzün durumu iyiye gitmiyor. Her ekipmanı olduğu halde tarlasını kiraya verenler var.”

“Kaldırdığım ürünler hiçbir şey anlamıyoruz. Borçtan kurtulamıyoruz emeğimin karşılığını alamıyoruz. Kiraya veriyorum hiç mi değilse borçtan kurtuldum. Bunu yapamayanların sırayla topraklarını yabancılara satıyor, böyle giderse iki seneye kadar Aziziye’nin bütün toprakları el değiştirecek.”

Bu şekilde bir gidiş olamaz sevgili hemşerilerim. Sonumuz aydınlık değil, teslimiyetçi bir politikanın sonu olmaz. Köylülerimiz çok dertli derlerine çözüm bulacak olan üretenden yana, emeğinin karşılığını verecek olan bir CHP’ye oy vermekten geçiyor.
Dönüşte Orhangazi Mahallesi sakinleriyle de sohbet ederek gezimizi sonlandırdık. 28 ŞUBAT 2013 PERŞEMBE günü saat 13.00’de Site Düğün Salonunda düzenleyeceğimiz Tarım ve Hayvancılık toplantımıza tüm halkımızı davet ediyoruz. Toplantımızda çok değerli milletvekillerimiz CHP’nin tarım ve hayvancılık politikalarını halkımıza anlatacak, çözüm önerilerini ve projelerini üreticilerimizle paylaşacaklar” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.