San’dan dünya sağlık günü mesajı

San’dan dünya sağlık günü mesajı

CHP Ereğli ilçe başkanı Fatih San Dünya Sağlık Günü dolayısı ile yazılı bir açıklama yaptı.

San açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Üzerinde yaşadığımız Dünya’nın yaşanılabilir olması öncelikle sağlıklı insanlardan geçiyor. Sağlıklı bir yaşam insanoğlunun birincil isteğidir. Bu yaşamı sağlamak amacıyla kurulan bu sağlık hizmetlerinin her kademesinde uğraş veren tüm sağlıkçılarımıza öncelikle teşekkür ediyorum.

Toplumun kalkına bilmesi için öncelikle sağlıklı bir vücut ve akla ihtiyaç vardır. Sağlıklı bir hayatın insanoğlunun vazgeçmeyeceği bir haktır. Tüm toplumun sağlık hizmetlerinden eşit bir şekilde yaralanabilmesi sağlanmalıdır. 

Dünyadaki tüm devletlerin birinci görevi toplumuna sağlıklı bir yaşam sunmaktır. Bu bizim felsefemiz olan ‘sosyal devlet anlayışının tüm topluma sağlıklı bir yaşam sunmasındır.’ Sağlık parayla satın alınabilecek bir durumda olmamalıdır. Hasta ise bir müşteri olarak görülmemelidir. Paralı sağlık sistemine geçişin alt yapıları oluşturulmuştur. Bu sistem toplumun sağlığını parayla alınıp satılan bir duruma getirecektir. Görüyoruz ki dünyada en büyük ticaretin silah ticareti olduğunu daha sonra gelen ise ilaç ticaretidir. Bu uğurda ilaç sanayimizin gelişmesinin ne kadar önemli olduğu gözükmektedir. En azından ülkemizin ilaçlarının ve medikal ürünlerinin yüzde 70 kendimiz üretebilmeliyiz. Birinci görevimiz bu olmalıdır.   

Toplum sağlığı için doğumdan ölüme kadar yapılan tüm sağlık hizmetlerini şiddet görmelerine rağmen yerine getiren tüm sağlık çalışanlarının 7 Nisan sağlıkçılar gününü aynı zamanda 7- 13 Nisan Sağlık Haftası dolayısıyla tüm sağlıkçıların gününü kutluyor huzur ve sağlıklı ve bir yaşam diliyorum”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.