San’dan Ereğli sorunları değerlendirmesi

San’dan Ereğli sorunları değerlendirmesi

Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli İlçe Başkanı Fatih San Ereğli sorunları ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı.

San açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Ereğli’de son günlerde basında yer alan haberler şehrimizin içinde bulunduğu durumun hiç iç açıcı olmadığını göstermektedir. Türkiye’de olduğu gibi şehrimizde de güzel bir haber duymak mümkün olmuyor. Haberleri seyreden herkesin biraz daha stresi artıyor Bilimden sanattan, üretimden, başarıdan, barışın sözler duyamaz olduk.

Ülkenin büyük basın yayın organları 15 gündür İmralı’ya kimin gidip gitmeyeceği konuşuluyor, tartışılıyor. Güzel ülkem, terörist başına kimin gidip gitmeyeceğini ana haber bültenlerinin ilk haberleri oluyor. Terörist başıyla görüşülecek konular sıralanıyor. Ne hallere düşürdüler Bu güzel Cumhuriyeti. Dünyaya rezil ediyorlar. Terörist başıyla kim görüşecek kim görüşmeyecek başbakan bir açıklama yapıyor Adalet Bakanı açıklama yapıyor, Başbakan eşi açıklama yapıyor. Ülkemizin sorunu bu, başka sorun yok. Ülkemizin işsizlik artıyor, hayvancılık bitme noktasında, ithalat çığ gibi büyüyor, Suriye açmazında ne yapacağımızı bilmez bir haldeyiz. Atanamayan öğretmenler, taşeron işçiler, asgari ücretli bunlar gündemde yerini alamıyor.  Bunlardan konuşan yok.

Gün geçmiyor ki Ereğli de uyuşturucu operasyonu yapılmasın. Ereğli daha önce uyuşturucu nedir bilmezdi. Ne oldu bu şehrimize bu kadar uyuşturucu haberleri duyar olduk. Kaçak sigara yakalandı. Fuhuş yaptıran bir kişi tutuklandı. Ekonomik nedenlerden dolayı bir kişi intihar etti. Ereğli de bunlar mı konuşulurdu? Bu konular daha önce Ereğli’nin gündeminde olmayan konulardı. Ereğli’miz her geçen gün sosyal, kültürel, ekonomik anlamda geriye gidiyor. Erdak, Anfoder. Ereğli Sanat Merkezi gibi derneklerimiz olmasa güzel bir haber duymak mümkün olmayacak sanırım. Onlara bu çalışmalarından ve Ereğli’yi bu güzel tanıtımlarından dolayı teşekkür ediyorum.

Ereğli gündeminde halkımızın en büyük şikâyet konusu hastane ilk yerini koruyor. Atanması beklenen doktorlardan bir ses çıkmadı. Acilde yeteri kadar doktor olmadığından toplum sağlığı acil nöbeti konduğu onların bu konuda şikâyetleri yer alıyor. Toplum sağlığından gelen doktorlar ertesi gün mesaisi olduğu için gece 12’ye kadar çalıştıkları ve 12’den sonra acilde 1 doktor kalmaktadır. Bir Doktor Ereğli gibi en az 150 bin kişiye sağlık hizmeti sunan bir bölgede ne kadar hizmet verebilir. Saat sabah 9’da nöbeti devralacak doktor arkadaşına yardımcı olmak için sabah 5’de mesaiye başladığı 28 saat çalıştıkları görülmektedir. Sorun çözecem diye gelenler sorunu büyütmekten başka hiçbir iş yapamamışlardır. Doktor arkadaşlar bu kadar yoğun bir mesaide sağlıklı bir karar vermesi mümkün değildir. Ereğli ile özdeşleşen doktorlar birer birer gitti. Doktorları şehrimizde tutamıyoruz. Komşu rahatsızlandığında Doktor Hasan Beye gidecem derdi güven duyardı ona gitmekle. Artık gideceği doktoru bilmiyor sürekli değişen doktorlar kontrole gittiğinde karşılaşacağı doktor farklı bu şekilde bir sağlık sistemi başarıyı getirmez. Yeni yapılacak olan hastane inşaatında çalışma yok. Yeni bölümler açılacak mı diye sorduk cevap alamadık. Günlük yüzlerce hastamız Konya’ya taşınmaya devam ediyor. Fizik tedavi içinde Bor’a taşınmaya devam edecek mi? Sorularımıza cevap alamıyoruz. Sağlığın her kademesi paralı oldu. Özel ve paralı sağlık sisteminin alt yapısı tamamlandı ne kadar paran var o kadar hizmet alacaksın.  Bunları yazarken yanıma çok sevdiğim iki abimiz geldi kendisi devlet memuru çocuğu Konya da tedavi oluyormuş beyinle ilgili bir problemi varmış seansla tedavi olacakmış seansa girmeden para yatırması talep ediliyor. Bu zamana kadarki seansların parasını yatırmış parası kalmamış ne yapsın? Sağlık paralı olduğunda insanlarımız çok zor durumda kalacak. İnsanları bu hâle düşürenlere ne denir?  Halkımızın yapılan yanlışları görmesi çözüm için CHP’yi tercih etmesi çözümün bizde olduğunu halkımıza iyi anlatmalıyız” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.