SBS ve PYBS’ye müracaatlar başladı

SBS ve PYBS’ye müracaatlar başladı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Şimşek 2013 SBS ve PYBS sınavlarına müracaatların başladığını açıkladı

Şimşek yaptığı yazılı açıklamada; “2013 yılında yapılması planlanan; 2013 SBS ( Seviye Belirleme Sınavı) ve 2013 PYBS     (Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı) ile ilgili Sınav Kılavuzları, Bakanlığımız www.meb.gov.tr adresinde yayımlanmıştır.

2013 yılı, Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sınavı SBS, sadece ortaokul 8. Sınıf öğrencileri için yapılacak olup, 04-22 Mart 2013 tarihleri arasında yapılması gereken başvurular, tüm ortaokul kurum müdürlüklerinde yapılacaktır.

2013 yılı, Parasız Yatılılık ve Bursluluk sınavı ise; parasız yatılılık; ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5, 6, 7 ve 8. sınıflarında öğrenim gören öğrencileri için, bursluluk ise;  ortaöğretim okullarının (hazırlık sınıfı hariç) 9, 10 ve 11. Sınıf öğrencileri için yapılacak olup, 5,6,7,8,9,10 ve 11. sınıf öğrencileri için başvurular 11-22 Mart 2013 tarihleri arasında yine öğrenim gördükleri kurum müdürlükleri tarafından, gerekli belgelerinin tamamlanması ve kontrollerinin yapılmasının ardından yapılacaktır. 8. sınıf öğrencileri için ayrıca PYBS sınavı yapılmayacak olup, bu öğrencilerin SBS puanı aynı zamanda, PYBS Puanı olarak kullanılacaktır.

2013 PYBS için, başvuru şartları ile ilgili gerekli şartlar kılavuzda belirtilmektedir.

Velilerimiz ve öğrencilerimiz, detaylı bilgiyi okul müdürlüklerimizden öğrenebilirler” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.