SEVGİNİN SAADETE DÖNÜŞTÜĞÜ METİN KIRATLI ÖZEL EĞİTİM MESLEK OKULUNDA TARIMA ENGEL YOK

SEVGİNİN SAADETE DÖNÜŞTÜĞÜ METİN KIRATLI ÖZEL EĞİTİM MESLEK OKULUNDA TARIMA ENGEL YOK

TARIMA ENGEL YOK projesi Konya Büyükşehir Belediyesi ile Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün hayata geçirdiği işbirliği protokolü ile 2016 yılında başlatılmıştır. 2022 Yılında Konya El Ele Proje Çalışmaları ile birlikte yürütülmeye başlanmıştır.

Ereğli ilçemizde özel eğitim gereksinimi olan öğrencileri 2017 yılında TARIMA ENGEL YOK projesine dâhil edilmiştir.

Bugün Metin Kıratlı Özel Eğitim Meslek Okulumuzda Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Konya Büyükşehir Belediyesi Tarmsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri ile Tarıma Engel Yok Projesi kapsamında Fide dikimi yapıldı. Konya Büyükşehir Belediyesi Mehter  Takımı özel eğitim öğrencilerine  güzel bir konser verdi. TARIM SU ve TARIM CAN öğrencileri büyük bir çoşku İle eğlendirdi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Ziraat Mühendisleri ve Eğitmenleri ile Metin Kıratlı Özel Eğitim Meslek Okulu Öğretmen ve Öğrencileri ile Kazım Demirel Özel Eğitim İş Uygulama Okulu ile Şehit Mustafa Yurter Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileriyle Tarım Uygulama Alanında, Domates, Biber, Patlıcan Kara Lahana, Kabak, Karpuz ve Kavun fidelerimizi ekti.

Toprak; insan vücudundaki fazla elektriği alarak, fiziksel ve psikolojik rahatlama sağlamaktadır. Duygu kontrolü sağlayan, Sabırsızlığı Törpüleyen, Etkili Bir Antidepresan olan, Güç Veren ve mutluluk sağlayan, duygu karmaşasını Yok Eden toprakla uğraşmanın insana sağladığı faydalar saymakla bitmez.

İster saksılarda çiçekle uğraşmak olsun, ister küçük bir bahçe oluşturmak olsun hayatımıza doğayı sokmak mutlu ve duyarlı yaşamamızı sağlar. Selçuklu ve Osmanlı dönemlerindeki şifa bahçelerinde de müzik ve bitkiler bir terapi ve tedavi amaçlı kullanılmıştır. Havanın, suyun, toprağın, bitkinin, müziğin canlılar üzerinde çok büyük rehabilite etkisi bulunmaktadır.

.jpg1.jpgfd1a7b06-234d-472c-aa38-3f36f37b2e74.jpge0957af1-e9e1-4610-9f66-07c782fe93b8.jpga7183b97-dba6-438a-8d4c-0ebb3a2d3b63.jpgeca97a5b-8d2f-4a85-9660-fcc85acfdc58.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.