Soruşturma Tamamlanmadan Yapılan Tayinlere Tepki

Soruşturma Tamamlanmadan Yapılan Tayinlere Tepki

Türk Diyanet Vakıf-Sen Ereğli İlçe Temsilcisi Talha Gökbudak Yaptığı Basın Açıklamasında Şu İfadelere Yer Verdi.

Türk Diyanet Vakıf-Sen Ereğli İlçe Temsilcisi Talha Gökbudak Yaptığı Basın Açıklamasında Şu İfadelere Yer Verdi.

Ereğli İlçe Müftülüğümüz, toplumu din konusunda aydınlatmak için Diyanet İşleri Başkanlığımızın emirleri doğrultusunda hizmet etmektedir.

Hizmette öne çıkmamız gerekirken, çalışanlarımızın birbiriyle uğraşır bir görüntü vermesi Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak bizleri derinden üzmektedir.

Din Görevlilerimiz, Kur’an Kursu Öğreticilerimiz ve daire personelimiz olarak bütün Ereğli İlçe Müftülüğümüz, halkımıza yüce Din İslam’ı anlatmak ve öğretmek için gayret içerisindedir.

Son zamanlarda şirin ilçemiz Ereğili’mizde arzu etmediğimiz gelişmeler yaşanmaktadır.

Temennimiz milletimize hizmeti ön plana çıkararak en kısa sürede normale dönülmesidir.

Türk Diyanet Vakıf-Sen Ereğli Temsilciliği olarak, Müftülük Şube Müdürü ve Müftülük Şefinin tayinleri ile ilgili, soruşturma sonuçlana kadar işlem yapılmaması gerektiğini düşünmekteyiz. Yapılan soruşturmanın geciktirilmeden sonuçlanması da ilçemiz açısından önemlidir.

Ereğli halkımız, ilçemize hizmet eden bütün kamu çalışanlarını, özellikle de Diyanet çalışanlarını bağrına basmıştır. Birliğin, beraberliğin ve kardeşliğin temsilcisi ve örnekliği olan Ereğli Müftülüğümüz bu güzelliklerle anılmalıdır.

Bunun içindir ki, Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak; doğrunun ve güzelin yanında, yanlışlığın, hukuksuzluğun ve adaletsizliğin karşısında bir anlayışla üzerimize düşeni dün olduğu gibi bugün de yarın da yapmaya devam edeceğiz. Süreci yakından takip etmekteyiz. Şuna inanıyoruz ki, adalet her zaman tecelli eder.

Çalışanlarımıza ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.